Dalmatyńczyk słyszy krzyki w buszu i skacze na ratunek

Dalmatyńczyk słyszy krzyki w buszu i skacze na ratunek

Podobnie jak ludzie – a czasami nawet bardziej niż ludzie – zwierzęta mają ten instynkt ochrony siebie nawzajem. Czasami faktycznie pozostawiają nas bez wyrazu swoją hojnością i dobrocią serca.

Jak nasz dalmatyński przyjaciel, Thiago, który kilka tygodni temu uratował innego pieska.

Thiago to dwuletni dalmatyńczyk, który mieszka ze swoim właścicielem i najlepszym przyjacielem, Reyem Caquiasem. Ci dwaj spotkali się w 2020 roku i od tego czasu są nierozłączni.

Caquias, który mieszka w Puerto Rico, uwielbia swojego czworonożnego przyjaciela, a dwaj wydają się rozwijać specjalne połączenie.

View this post on Instagram

A post shared by Thiago José & Naithan Edriel (@t.h.i.a.g.o.j.o.s.e)

Jednak, jak się wydaje, nie mieli być długo tylko we dwoje. Życie już wcześniej planowało dodanie kolejnego członka do tego towarzystwa.

Pewnego dnia na początku lutego, Rey i Thiago byli na zewnątrz na spacerze. Właśnie wtedy, gdy nadszedł czas powrotu do domu, Rey zauważył, że jego pies odmówił wyjścia. Zamiast tego, z jakiegoś powodu chciał iść do lasu.

“Zrobił objazd do lasu. Zacząłem go wołać, ale mnie zignorował” – powiedział Caquias dla The Dodo. “Właśnie wtedy usłyszałem mały szczek. Potem przyjrzałem się bliżej i zobaczyłem bardzo przestraszonego małego szczeniaka”

Piesek oczywiście usłyszał słaby szczek szczeniaka i prawdopodobnie też go wyczuł. Chciał uratować małe nieszczęśliwe stworzenie i dlatego próbował powiadomić swojego człowieka o obecności małego szczeniaka.

TikTok – reycaquias

Źródło:
TikTok – reycaquias

Rey zobaczyła szczeniaka i usłyszała jego szczekanie. Zwierzak był zbyt chudy, a na pewno wyjątkowo wystraszony. Było ukryte wśród gałęzi i starało się po prostu przetrwać.

Dwójka przyjaciół wiedziała jednak, że nie mogą zostawić szczeniaka samego. Musieli mu jakoś pomóc.

TikTok – reycaquias

Źródło:
TikTok – reycaquias

Pierwsza próba Reya, by wziąć szczeniaka na ręce, była nie tylko bezowocna, ale i zakończyła się krwią na jego rękach, gdyż przestraszony pies ugryzł go.

W końcu mężczyzna znalazł pudło, do którego mógł przenieść porzuconego pieska, a ten wydawał się czuć tam swobodniej.

Caquias zabrał swojego nowego przyjaciela do domu, gdzie dał mu odświeżającą kąpiel, nakarmił go i zabrał do weterynarza.

Facebook/Rey Caquias

Źródło:
Facebook/Rey Caquias

Wyglądało na to, że szczeniak był niedożywiony i emocjonalnie straumatyzowany, ale poza tym wyglądał na całkowicie zdrowego.

Zaledwie kilka dni później, gdy Rey opublikował aktualizację na swoim koncie TikTok, było oczywiste, że nowy przyjaciel uzyskał niezbędną wagę i był zdrowszy i szczęśliwszy niż kiedykolwiek.

Jeśli chodzi o Thiago i Rey’a? Oni po prostu nie mogą mieć go dość. Bawią się z nim cały czas i cieszą się każdą chwilą, którą ta trójka ma razem.

Caquias jest bardzo dumny ze swojego dalmatyńczyka za uratowanie życia małego szczeniaka na swój sposób.

“Jestem wdzięczny za niego”, powiedział Caquias. “Thiago jest bardzo miłym psem. Nigdy nie zobaczyłbym szczeniaka, gdyby go nie znalazł. Moja reakcja była jedna z radości i dużo dumy”

Zobacz, jak Thiago i Rey odnajdują porzuconego szczeniaka w poniższym filmie.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

@reycaquias #dalmata ♬ sonido original – Rey