Człowiek znajduje niezwykle pięknego, srebrzystego chrząszcza –

Człowiek znajduje niezwykle pięknego, srebrzystego chrząszcza –

Michael Farmer przechadzał się po swojej posiadłości, gdy coś błyszczącego przykuło jego uwagę. To, co wyglądało jak kawałek metalu na drzewie, było chrząszczem o wyglądzie przypominającym pancerz. Gdy słońce dotarło do niego, odbiło promienie ultrafioletowe do wzroku zaskoczonego pana.

Z tego powodu Farmer postanowił sfotografować chrząszcza na liściu drzewa gwajakowego. Efekt wizualny jaki dawało opisane powyżej zdjęcie był niewątpliwie jednym z najpiękniejszych jakie mógł docenić właściciel posesji.

Michael Farmer

Michael właśnie napotkał jednego z najbardziej unikalnych chrząszczy na świecie. Jego naukowa nazwa to Chrysina limbata, a żyje on tylko w Ameryce Środkowej. To piękne żywe stworzenie ciekawski fotograf wziął w swoje ręce, aby lepiej je docenić.

Michael Farmer
Michael Farmer

Gdy Michael wziął żuka w ręce, ten stanął w miejscu jako mechanizm ochronny. Przy takim wyglądzie bardzo łatwo było go obserwować przez kilka minut, które zostały wykorzystane do uzyskania najlepszego zdjęcia.

Michael Farmer

Byłem zdumiony tym, jakie to piękne, nigdy nie widziałem czegoś takiego. [Era] jak lustro. Absolutnie idealne odbicie w żuku. Prawdziwie jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem” – powiedział Farmer mediom cyfrowym The Dodo.

Michał Farmer

Nie wierzę w takie sprzedawanie żywych istot. Włożyłem go z powrotem na drzewo i szybko odleciał” powiedział michałowi. Warto wspomnieć, że ten gatunek bardzo ucierpiał z powodu coraz większej utraty siedlisk, a także dlatego, że są one sprzedawane kolekcjonerom ze względu na ich egzotyczny wygląd.

Michael Farmer

“Nie jestem wielkim człowiekiem od owadów. [Pero] wciąż jestem w zachwycie. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę kolejnego” zakończył Michał. Moment ten niewątpliwie pozostanie niezatarty w pamięci tego pana, a dzięki technologii można go upamiętnić za pomocą zdjęć.