Człowiek zatrzymuje się, by dać wodę potrzebującemu pancernikowi –

Człowiek zatrzymuje się, by dać wodę potrzebującemu pancernikowi –

Zmiany klimatyczne to rzeczywistość, której skutki nieprędko nadejdą. Historia tego pancernika jest tylko próbka stałego zagrożenia, na jakie narażone są różne gatunki fauny lądowej.

Nasilająca się fala upałów zmusiła rozległą populację tych małych zwierząt do zrobienia zapasów żywności i wody. Jeden z nich został zauważony przez leśniczego w dniu, w którym z najwyższymi temperaturami w historii.

Susanta Nanda IFS

Susanda Nanda to oficer, który nagrał moment, w którym natknął się na pancernika, który potrzebował wody, aby utrzymać się przy życiu. Człowiek ten nie stał więc bezczynnie i natychmiast podjął działania mające na celu przyniesienie jej ulgi, gdyż była bardzo zdesperowana z powodu odczuwanego gorąca.

Susanta Nanda IFS

Natychmiast, oficer nawiązał pierwszy kontakt w taki sposób, że małe zwierzę nie czuło się zagrożone jego obecnością. Po tym jak pancernik zaczął ją pić, mężczyzna zaczął nawilżać jej skorupę, aby ją schłodzić.

Susanta Nanda IFS

Ku jego zaskoczeniu, pancernik pozostał bardzo nieruchomy, a nawet wykazywał oznaki wielkiej ulgi. Oficer wyraża swoje uczucia wskazując, że ofiarowanie wody istocie w potrzebie jest najlepszą rzeczą, jaką może zrobić każdy człowiek.

Susanta Nanda IFS

Ślad filmu w sieciach był taki, że ludzie złożyli wyrazy uznania dla gestu, nazywając go aktem człowieczeństwa. Nie przyjmując za pewnik, że pancernik będzie w stanie zaspokoić swoje pragnienie własnymi siłami.

Gdy nadchodzi długo oczekiwana pora deszczowa, pocieszająca jest świadomość, że tego typu akcje służą inspiracja, nie tylko dla tych, których obowiązkiem jest przyczynianie się do opieki nad gatunkiem, ale także dla tych, którzy nie mają tak bezpośredniej roli do odegrania w tym samym celu.

Bez wątpienia małe działania sprawiają, że świat staje się lepszy, a my, ludzie, wyjątkowymi istotami, które żyją po to, by służyć innym.