Człowiek zatrzymuje się, aby dać część swojego jedzenia bezdomnemu szczeniakowi –

Dipanshu Kabra wrzucił na portal społecznościowy Twitter moment, który przejdzie do historii. Zdjęcia, które przyciągnęły najwięcej pozytywnych komentarzy, pokazują starszego hinduskiego mężczyznę zsiadającego z roweru, aby nakarmić to, co wydaje się być pozbawionym właściciela psem.

Jedzenie składało się ze sporej porcji ryżu, który został wcześniej ugotowany, przypuszczalnie przez samego mężczyznę. W materiale audiowizualnym widać, że zasoby ekonomiczne tego pana są naprawdę niewielkie.

Zrzut ekranu zaczerpnięty z Twittera.

Te akcje pokazują, że życzliwość nie jest kwestią posiadania pieniędzy. Starszy mężczyzna nie kwestionuje dobra swojego przyjaciela. Poświęca czas pośród swoich rutynowych zajęć, aby zająć się tym przybłędą, który okazuje swoje wzruszenie, gdy do niego podchodzi.

Zrzut ekranu zaczerpnięty z Twittera.

Bóg uczynił wszystkich zdolnymi do pomagania sobie nawzajem. To wideo dziadka prawdopodobnie daje nam to samo przesłanie – powiedział Dipanshu Kabra w przemyślanym komentarzu na portalu społecznościowym, gdzie wideo uzyskało 44 tys. wyświetleń.

Zrzut ekranu zaczerpnięty z Twittera.
Zrzut ekranu zaczerpnięty z Twittera.

“Ludzkość wciąż żyje” wspomniał w tweecie jeden z użytkowników. Inny stwierdził: “Dzielmy się miłością”te komentarze bardzo dobrze podsumowują to, co ten człowiek robił za każdym razem, gdy dawał porcję ryżu kani.

Niestety nie ma zbyt wielu informacji na temat obecnego miejsca pobytu ani pana, ani szczeniaka, ale filmik, o którym mowa, jest niewątpliwie służy jako motywacja dla każdego z nas do pomocy tak wielu zwierzętom z własnego terenu pokrzywdzone zwierzęta żyjące na ulicach.