Człowiek wyciąga przez okno suszarkę do włosów, aby pomóc gołębiowi, któremu było bardzo zimno –

Człowiek wyciąga przez okno suszarkę do włosów, aby pomóc gołębiowi, któremu było bardzo zimno –

Scena była naprawdę wyjątkowa. W oknie budynku w Sultangazi w Turcji stał zziębnięty gołąb, wynik ulewnego deszczu, który właśnie się zakończył. Wydawało się, że walczy o znalezienie odpowiedniego schronienia.

W obliczu tej sytuacji, Sabahattin Yılmaz zauważył obecność ptaka na marmurowym okapie za swoim oknem i postanowił mu pomóc. Aby dać mu trochę ciepła, w niekonwencjonalny, ale skuteczny sposób zaaklimatyzował go za pomocą suszarki do włosów.

Akcja ta trwała tylko około piętnastu minut, ale wystarczyła, aby pomóc gołębicy. Przechodzień sfilmował całą scenę i wkrótce stała się ona wirusowa w mediach społecznościowych.

Lokalne media głównego nurtu skontaktowały się z Sabahattinem, aby poznać jego wersję interakcji z ptakiem.

“[La paloma] doszła do siebie jak ją trochę ogrzałem. Dałam jej też karmę dla ptaków. [La calenté] ponownie po 15 minutach. Po tym jak ptak dobrze doszedł do siebie i zjadł swój pokarm, odleciał” W ten sposób zaimprowizowany bohater podsumował swoje działania.

“Ona też ma swoje życie. Dlatego właśnie to zrobiłem” Sabahattin dodał w swojej wypowiedzi dla jednego z mediów.

Czyn tego człowieka przypomina nam o dobru w ludzkości. Kiedy czasy stają się mroczne, możliwe jest znalezienie nadziei po drodze, jak ten gołąb.