Człowiek ratuje ciężko rannego lisa i staje się on jego nowym najlepszym przyjacielem

Człowiek ratuje ciężko rannego lisa i staje się on jego nowym najlepszym przyjacielem

Wiemy, że psy i koty są świetne na zwierzęta domowe, ponieważ te zwierzęta są uważane za udomowione. Nie są one nowe dla stylu życia ludzi i łatwo przystosowują się do tego rodzaju środowiska.

Jednak pewien człowiek nie spotkał psa ani kota, ani zwykłych zwierząt domowych, które mógłby zabrać do domu. Spotkał dzikiego lisa, który ostatecznie stał się jego najlepszym przyjacielem.

Pexels – Eric Mclean

Źródło:
Pexels – Eric Mclean

W Turnbridge Wells w Anglii organizacja Fox Project znalazła lisa, który bardzo potrzebował pomocy. Zwierzę było poważnie ranne i leżało bezradne i słabe na poboczu drogi.

The Fox Project to Biuro Informacji o Dzikich Zwierzętach i Doradztwo w zakresie odstraszania lisów powstałe w 1991 roku w Wielkiej Brytanii. Organizacja wybudowała w 1993 roku szpital dla dzikich zwierząt, w którym przyjmuje i leczy około 700 lisów i 250 młodych rocznie.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Organizacji pozostały już tylko dwa wyjścia dla Croppera.

Czerwony lis, któremu nadali imię Cropper, był w złym stanie. Zdiagnozowano u niego toksoplazmozę i powrót na wolność nie jest już możliwy.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Pierwszą opcją była eutanazja lisa, natomiast drugą opcja było znalezienie domu, który przyjąłby zwierzę. Niezwykle trudno jest znaleźć kogoś, kto przyjąłby dzikie zwierzę, zwłaszcza lisa znanego ze swojej natury.

Jednak mimo ich niskich oczekiwań, pewien mężczyzna wystąpił i przyjął Croppera do swojego domu.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Mike Trowler, emerytowany inżynier, zgodził się zabrać Croppera do domu i przyjąć lisa jako część swojej rodziny.

Mike zawsze był zafascynowany lisami i ich zachowaniem, a kiedy usłyszał o Cropperze, był bardziej niż zadowolony z przyjęcia go do swojego domu. Spędza dużo czasu z lisami i przebywanie z Cropperem w ogóle nie stanowi dla mężczyzny problemu.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Podobnie jak ludzie z The Fox Project, Mike jest pasjonatem ratowania dzikich lisów potrzebujących pomocy medycznej. Pomaga również młodym lisom zdobyć wystarczającą siłę przed wypuszczeniem ich na wolność.

Uprzejmy człowiek cierpliwie zajął się Cropperem i pielęgnował go z powrotem do zdrowia.

Rudy lis jadł w psiej misce, a drzemał i relaksował się z kotami Mike’a. Cropper uwielbiał wychodzić na wspólne spacery z Mike’em i cieszyć się pięknymi terenami. To, co Cropper lubił najbardziej, to ocieranie się o brzuch, które Mike często mu dawał.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Mike przyjął Croppera z powrotem w 2001 roku i po sześciu latach szczęśliwych dni razem, Cropper odszedł, gdy wciąż był pod opieką Mike’a. Mężczyzna mógł stracić Croppera, ale to nie powstrzymało go od przyjęcia innych lisów w potrzebie domu.

Mike adoptował również innego lisa, Jacka, który również został uratowany.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Podczas gdy Mike akceptuje odpowiedzialność i ryzyko związane z posiadaniem lisa domowego, nadal ostrzega społeczeństwo, że lisy nie są przeznaczone do zwierząt domowych. Jedynym powodem dla Cropper i Jack pobyt z nim jest to, że nie mogą być zwrócone do dzikich już ze względu na ich warunki.

Zakończenie życia lisów nie jest preferowaną opcją i tak, Mike zaakceptował je jako swoje zwierzęta domowe, które ostatecznie stały się jego najlepszymi przyjaciółmi.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Dowiedz się więcej o Mike’u i jego szczerej życzliwości dla lisów w potrzebie, oglądając poniższy film.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.