Człowiek ratuje bezdomnego psa i przywraca mu szczęście –

Człowiek ratuje bezdomnego psa i przywraca mu szczęście –

Gdy go znaleziono, był w bardzo złym stanie zdrowia. Jego skóra była zniszczona, był chudy, a co gorsza, został pozostawiony sam sobie. Kiedy Jorge go zobaczył, od razu wiedział, że jeśli szybko czegoś nie zrobi, to dni tego psa są policzone.

O swoim pierwszym kontakcie Jorge powiedział, że kiedy zdecydował się go przygarnąć, uzdrowiło to jego warunki skórne i uspokoiło chęć jedzenia. Wymagał kompleksowej opieki, nie chodziło tylko o wyleczenie go, trzeba było go karmić i poświęcać mu szczególną uwagę, aby jego życie mogło rozkwitnąć.

Jorge
Jorge

Kiedy Jorge po raz pierwszy zobaczył Güero, pomyślał o tym, żeby mu pomóc, a potem oddać go do adopcji, ale nie przyszło mu do głowy, że staną się nierozłącznymi przyjaciółmi. Teraz pomysł, żeby nie być razem jest po prostu niemożliwy, w rzeczywistości nazywa go “swoim najlepszym przyjacielem”.

Jorge

“Nigdy nie sądziłam, że stanie się moim najlepszym przyjacielem, moim nieodłącznym towarzyszem”. Nawet sam Jorge jest zaskoczony swoją reakcją, bo sam siebie określa jako osobę szorstką, ale Güero zmienił go w inną osobę, kogoś bardziej miłosiernego.

Jorge

Po roku Güero stał się zupełnie innym psem, jest teraz szczęśliwym, dobrze odżywionym, zdrowym i niezwykle kochanym przez swoją rodzinę. Jak mówi Jorge: “Oni są dla siebie stworzeni”. Radził również, że: “adoptuj szczeniaka z ulicy, będą ci wdzięczne do końca życia”.

Jorge

Zdjęcie z roku później pokazuje wielkie postępy Güero, po tym jak Jorge zabrał go z ulicy i zaopiekował się nim, pokazane są zaskakujące wyniki. Na zdjęciu Güero ma nawet odwagę się uśmiechnąć.