Człowiek podlewa 100 milionów nasion na bezdrzewnym terenie w Amazonas –

Człowiek podlewa 100 milionów nasion na bezdrzewnym terenie w Amazonas –

Chociaż dla Luigi Cani skoki spadochronowe to codzienność, tym razem jego skok jest pełen wielkiego znaczenia zupełnie inny. Uważany jest za najważniejszy skok w całej jego karierze spadochroniarza w Amazonii.

Razem ze swoim spadochronem, niesie skrzynkę ze stu milionami nasion rozłożonych na 27 odmian drzew pochodzący z Amazonii.

Luigicani

Miała również dostawę ponad 3700 kilogramów materiałów i sprzętu, które zostały wysłane do gminy Novo Aripuanã, ze wsparciem Audi do Brasil na czele.

Luigicani

Luigi opowiada o przeszkodach, które musieli pokonać, aby doprowadzić do realizacji tego wymarzonego projektu, wspomina: “Przeszliśmy przez bardzo wyczerpujący proces, aby zebrać wszystkie narzędzia zdolne do umożliwienia tej akcji. A nie ma lepszego uczucia niż moment, kiedy znów dotykamy ziemi i wiemy, że wszystko poszło dobrze. Nasiona zebrane na potrzeby projektu mają zdolność kiełkowania na poziomie ponad 95% i nie potrzebują interwencji człowieka, aby wykiełkować, więc za kilka lat zobaczymy owoce tej bezprecedensowej akcji”.

Luigicani

Skrzynia, w której znajdowało się 300 kg nasion, została wykonana z materiałów biodegradowalnych. Za skok, on musiał dokonać obliczeń, zrobić to w ściśle określonej wysokości i czasie, tak aby nastąpiło równomierne rozłożenie wszystkich nasionna całej powierzchni wylesionego terenu.

Luigicani
Luigicani

Oblicza się, że Cani osiągnął 300 km/h w swobodnym opadaniu na wysokości 14 000 stóp, a dzięki tej precyzji spadochroniarz był w stanie dotrzeć do celu. Za kilka lat będzie widać efekty, jest to projekt, który pozostawił cenną spuściznę dla przyszłych pokoleń.

Luigicani

Niewątpliwie najlepsza płyta w całej jego karierze.

Przy tym słynnym projekcie byli też wspaniali współpracownicy, Cani z dumą ich wskazuje: “Audi do Brasil inwestuje w projekty zdolne do promowania wartości marki poprzez działania przynoszące korzyści i generujące spuściznę dla społeczeństwa. Dlatego wspieranie kolejnej ważnej akcji Luigi Cani było powodem do wielkiej dumy dla całego zespołu pracowników marki”.