Człowiek opiekuje się małą wiewiórką i w momencie, gdy ją uwolnił, nie chciała odejść –

Człowiek opiekuje się małą wiewiórką i w momencie, gdy ją uwolnił, nie chciała odejść –

Stella to imię wiewiórki, która została uratowana, gdy była tylko dzieckiem, ponieważ omyłkowo zeszła z drzewa. Pięknym gryzoniem zaopiekował się Paul, mężczyzna, który postanowił zabrać ją do domu, aby jej rozwój nie został przerwany.

W większości przypadków, gdy małe wiewiórki trafiają na ziemię, ich życie zostaje skrócone. Naturalne drapieżniki ucztują na nich, lub warunki utrudniają im powrót do gniazda, w którym się urodziły.

stella.da.wiewiórka

Paweł zaobserwował, że ta wiewiórka została dotknięta przez dwa ptaki. Natychmiast zatrzymał się i pomógł małemu gryzoniowi. Ponieważ na początku była przestraszona, wydawała odgłosy, aby Paweł się od niej nie zbliżał.

stella.da.wiewiórka

Wprawdzie Paweł udał się w poszukiwaniu jej gniazda, aby matka mogła się nią zaopiekować, ale nie miał dobrych wyników. “Kiedy byłem na czerwonym świetle, zauważyłem małą wiewiórkę (uciekającą) przed 2 ptakami”wspomina ratownik wiewiórki.

stella.da.wiewiórka

“Próbowałem umieścić ją z powrotem w pobliżu jej gniazda, ale matka nigdy jej nie odzyskała. I po czekaniu przez ponad 9 godzin, zdecydowałem się zabrać ją na noc do mojego domu. Następnego dnia próbowała wrócić do swojego gniazda, ale matka jej nie chciała.” paweł wspominał.

Paul postanowił zaopiekować się małą wiewiórką, aż będzie wystarczająco silna i stara, by wrócić na wolność. Następnie kilkakrotnie próbował wypuścić małą wiewiórkę na wolność, a ona wciąż wracała. Kiedy zdał sobie sprawę, że nigdy nie odejdzie, pozwolił jej wspiąć się na kilka drzew, aby mogła eksperymentować.

“Byłem tak pewien, że kiedy zobaczy, jakie to uczucie być wolnym, po prostu ucieknie. Ale ona zawsze do mnie wraca. Albo biegnie do mnie, jeśli widzi, że jestem zbyt daleko od niej” wspomina Paweł. Wiewiórka miała jednak inne plany w głowie.

“Upewniam się, że karmię go bardzo zdrowym jedzeniem. Jem 80% owoców i warzyw. Uwielbia awokado. Wszystkie wiewiórki uwielbiają awokado. Zrobią dla nich wszystko. Pozostałe 20% to orzechy. Orzechy włoskie, migdały, orzeszki ziemne. Prażone i niesolone. Nigdy nie dawaj wiewiórkom surowych orzeszków ziemnych ani żadnych innych. To nie jest dla nich dobre. Pozbawia je wapnia” paweł mówi podsumowując to, jak wygląda opieka nad Stellą.

stella.da.wiewiórka

Ponieważ Paweł z racji wykonywanego zawodu przebywa w domu cały dzień, może sobie pozwolić na integralną opiekę nad Stellą.“Każdy chce dać Stelli jej ulubione smakołyki. Uwielbia mieć gości – ma nawet 2 psy, które przychodzą do niej codziennie! Są zdecydowanie przyjaciółmi.” uśmiecha się opiekunka.

stella.da.wiewiórka

“Mówię wszystkim, że ją uratowałem, ale mogę powiedzieć, że są chwile, kiedy czuję, że to ona mnie uratowała! Miłość, którą mi oddaje i jej radość sprawiają, że jestem bardziej niż szczęśliwy i wdzięczny.” kończy opiekunka ukochanej wiewiórki na mediach społecznościowych.