Człowiek oferuje mamie i dziecku koala pomoc, aby wydostać je z niebezpieczeństwa

Człowiek oferuje mamie i dziecku koala pomoc, aby wydostać je z niebezpieczeństwa

Świat jest jednym wielkim miejscem dla ciebie, jeśli jesteś małym – i bardzo uroczy – koala! Zwłaszcza koala niosący dziecko na plecach!

Ta mama i jej dziecko zostały przyłapane na tym, że stały na środku autostrady, nieświadome zagrożenia ze strony przejeżdżającego ruchu. To, co wydarzyło się później, było niesamowicie urocze i chwytające za serce!

Dziecko Koala i mama znajdują się w dużym niebezpieczeństwie na środku drogi

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Jak być może już wiecie, koale żyją w południowej i wschodniej Australii i nie można ich znaleźć nigdzie indziej na świecie. Australia podejmuje ogromne wysiłki, aby zachować naturalne środowisko koali, ale niestety nie zawsze można uniknąć wypadków.

Według danych szpitalnych, każdego roku na drogach południowo-wschodniego Queenslandu ginie około 300 koali. Koale nie są łatwe do zauważenia na drodze i w efekcie wiele z nich ginie.

Nie spotkało to tej mamy i jej dziecka, dzięki kierowcy, który zatrzymał się w samą porę, by odprowadzić je z dala od autostrady.

Nie daj się teraz zasnąć!

Koale są najbardziej znane z tego, że są senne i śpią prawie 20 godzin na dobę! Zasypianie nie jest jednak dobrym pomysłem, jeśli stoisz na środku ruchliwej autostrady. Widzimy, jak urocze dziecko koala i jego mama zbliżają się do naszego bohatera, a on próbuje odstraszyć je od drogi.

Okazało się to wyzwaniem, gdyż te dwa puszyste futrzane worki wydawały się niechętne do odejścia! To nie jest niespodzianka, biorąc pod uwagę, że koale są bardzo przyjazne i uwielbiają się przytulać!

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Koale to gatunek zagrożony wyginięciem

Te dwa urocze stworzenia w końcu znalazły drogę powrotną na wolność, a katastrofa została zażegnana tylko dzięki terminowej interwencji odpowiedzialnego kierowcy.

Smutne jest to, że ostatnie dzikie pożary w Australii mogły spowodować śmierć nawet 30 procent koali w Nowej Południowej Walii. Minister środowiska Australii powiedział, że koale są zagrożone.

Jest jednak dobra wiadomość. Wiele koali zostało uratowanych z płonącego inferna dzięki wysiłkom strażaków ochotników.

“Dostaję pocztę z całego świata od ludzi absolutnie poruszonych i zdumionych, numer jeden, naszą reakcją wolontariuszy na dzikie zwierzęta, a także zwyczajami tych ciekawych stworzeń” – powiedział Ley.

Dwa koale zostały uratowane z pożarów przez jednego strażaka

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Jeszcze w grudniu, gdy pożary buszu spustoszyły Australię i wywołały alarm na całym świecie, jeden strażak skoczył na ratunek. Dwa koale wyłoniły się z buszu, aby szukać schronienia przed ogniem i spotkały Dale’a Adamsa, który dał im wodę i doprowadził je z powrotem do bezpieczeństwa.

“W górę za nami było kilka domów zagrożonych, więc pracowaliśmy, aby chronić je przed atakiem z użyciem gałązek”, powiedział. “Wystąpili z buszu szukając pomocy”

Rozgrzewające serca obrazy Dale’a pomagającego koalom zostały opublikowane na Twitterze i sprawiły, że każdy miał swój dzień.

Pomoc w ratowaniu koali to prawdziwy wyczyn i daje nam nadzieję, że te fascynujące stworzenia będą chronione i zachowane przed wyginięciem. Wath the heartwarming video of this adorable rescue for yourself below.