Człowiek niesie psa zaginionego przez 8 dni i nie dostaje nagrody –

Człowiek niesie psa zaginionego przez 8 dni i nie dostaje nagrody –

W dolinie San Lorenzo w Kalifornii leży bujny las sekwoi gdzie wielu ludzi odbywa swoje poranne spacery. Estrada jest jednym z nich i robi to w towarzystwie swoich dwóch psów.

Regularny spacerowicz pozwala czasem na towarzystwo swojego dobrego przyjaciela Vincenta. Kiedy byli w drodze do strumienia, natknęli się na małego pieska w stanie bardzo zły stan. Okazało się, że miała trudności fizyczne, które utrudniały jej wstawanie.

Była zaginiona już od ośmiu dni, miała na imię Sage i jej rodzina podejmowała wielkie wysiłki, by ją odnaleźć, ale bezskutecznie. Ich głównym zmartwieniem było to, że kania nie miała zmysłu wzroku i była bardzo stara.

Beth Cole była matką Sage – mówi: “Nasi sąsiedzi i inni członkowie społeczności pomagali nam w poszukiwaniach dzień i noc przez tydzień. Szukaliśmy wszędzie.

Gdy Estrada ją zobaczył, od razu ją rozpoznał, była pupilem sąsiadów, towarzyszką zabaw jego dwóch psów. Pies strażak postanowił nieść ją na swoich ramionach.

Po ocenie przez lekarza weterynarii, jej stan okazał się całkiem zadowalający, biorąc pod uwagę czas, jaki straciła.

Estrada ma pitbulla do pomocy (Koelsch) i to on wyczuł obecność Sage, gdy została znaleziona. Łatwo było mu rozpoznać jej zapachkiedyś spędzali ze sobą dużo czasu.

Oprócz Koelcsh, Estrada ma również Barnabus, jamnik, oba są przyjaciółmi Sage. Y pomimo tego, że rodzina zaoferowała nagrodę każdemu, kto mógłby znaleźć Sage, strażak nie chciał jej przyjąć.

Lopez, który towarzyszył Estradzie w czasie akcji ratunkowej, powiedział: “Jestem szczęśliwy, że udało mi się znaleźć psa”.

Bardzo się cieszy, że może przyczynić się do szczęścia rodziny. Bardziej niż nagrody czy uwagi medialnej życzy sobie, by więcej osób podejmowało tego typu działaniawiele można by osiągnąć.