Człowiek chodzi do schronisk i adoptuje starsze szczeniaki, które są odrzucane przez wszystkich –

Człowiek chodzi do schronisk i adoptuje starsze szczeniaki, które są odrzucane przez wszystkich –

Zwierzęta, które są ratowane i spędzają ostatnie lata życia w oczekiwaniu na hipotetyczną adopcję, w większości przypadków są pozbawione możliwości dalszego życia z powodu kwestii budżetowej. Nie jest tajemnicą, że koszty wyżywienia i utrzymania zwierzęcia rosną.

W obliczu wiedzy o tej rzeczywistości, człowiek o wielkim sercu, postanowił adoptować wszystkie psy, koty lub jakiekolwiek inne zwierzę, które wymaga miłości i uczucia. Steve Greig mieszka w Kolorado i pracuje jako księgowy, a oprócz tego opiekuje się 10 psami i jednym lub dwoma innymi zwierzętami domowymi.

Greig nie ma szczególnej fiksacji gatunkowej, gdyż jego przestrzeń dzielona jest z dwiema kaczkami, dwoma gołębiami, dwiema kurami, królikiem i małą świnką o imieniu Bikini. Naprawdę wspaniale jest zobaczyć ten dom pośród jego rutynowych czynności.

wolfgang2242

Ale dla tego człowieka jego głównym priorytetem są starsze psy, bo ze względu na ich wiek trudniej im znaleźć dom na zawsze. To hobby, które wiąże się z wieloma uczuciami.

wolfgang2242

“Dorastałem z dużą ilością zwierząt domowych. Moi rodzice byli miłośnikami zwierząt i prawie zawsze pozwalali mi mieć co tylko chciałem, o ile mogłem się tym zająć.” greig wspomina.

wolfgang2242

Kiedy Steve miał możliwość posiadania własnego domu, na żadnym etapie swojego życia nie odciął się od zwierząt. Zawsze żył z trzema lub czterema psami wokół siebie, a kiedy jeden z nich stracił życie, postanowił pomóc zwierzętom w głębszy sposób.

wolfgang2242

“Byłem tak przejęty tym (stratą). Minął miesiąc lub dwa miesiące, a ja wciąż czułem się z tym tak źle. Zdecydowałam, że jedynym sposobem, w jaki mogę poczuć się lepiej, jest to, że wydarzy się coś dobrego, co prawdopodobnie nie wydarzyłoby się, gdyby on (nie odszedł).”powiedział Steve.

“Potem adoptowałem 12-letniego Chihuahua o imieniu Eeyore, miał szmer w sercu i część jego łap była w złym stanie, przyniosłem go do domu i to był dopiero początek wszystkich zwierząt”steve powiedział w swojej determinacji, aby dać innemu psu dobre życie.

wolfgang2242

“Normalny dzień dla mnie to wstawanie o 5 rano i robienie śniadania dla nich wszystkich, co, wiadomo, jest 10 psów i większość z nich ma różne diety.” uśmiecha się człowiek z tym ogromnym sercem.

wolfgang2242

Oprócz karmienia ich, Steve musi podawać każdemu z nich leki. Następnie udaje się do pracy i wraca w porze lunchu, aby jego zwierzęta mogły wyjść na chwilę na dwór, a także dać im smakołyki.

wolfgang2242

Podczas spacerów, na które zwykle chodzi Steve, udaje mu się przyciągnąć uwagę wszystkich widzów. Bikini, mała świnka, podczas tych spacerów również wygląda jak jeden z psów w stadzie.

wolfgang2242

Kiedy Steve po raz pierwszy zetknął się z Bikini, należała ona do farmera, który nie był w stanie się nią opiekować, tak mu się wydawało: “Nie będę miał większych szans na zdobycie świni, która będzie moim zwierzęciem towarzyszącym”zorganizował więc jej adopcję.

wolfgang2242

Wśród tej doborowej grupy jest królik o imieniu Stuart, który trafił do domu Steve’a, ponieważ niektórzy założyli, że w tym domu gryzoń będzie miał jakość życia. “Znalazłem go na moim podwórku pewnego ranka i umieściłem go w kurniku, ponieważ nie byłem pewien, co z nim zrobić.” powiedział Steve, który przyznaje, że przywiązał się do tego zwierzaka.

“To po prostu mądrzejsze zwierzęta. Kiedy dojdziesz do pewnego wieku, wiesz, czego chcesz od życia. Te psy wiedzą, kim są i łatwo jest rozwinąć relację z osobą lub zwierzęciem towarzyszącym, które wie, kim są.” steve wspomina mediom.

wolfgang2242

Steve już naturalnie adoptuje zwierzęta.“Natknąłem się na te pisklęta Silkie i nie mogłem się oprzeć” wspominał ten człowiek, gdy natknął się na dwa pozbawione matki pisklęta. “To po prostu satysfakcjonujące wiedzieć, że ci chłopcy są szczęśliwi, kochani i pod dobrą opieką. Dzięki nim moje dni są warte zachodu”steve podsumował.