‘Cierpliwy’ kot po raz pierwszy spotyka szczeniaki

‘Cierpliwy’ kot po raz pierwszy spotyka szczeniaki

Wszyscy słyszeliśmy, że koty i psy po prostu nie mogą się dogadać – są po prostu zbyt różne. Ale raz po raz psy i koty udowodniły, że to po prostu nie jest prawda. Te zwierzęta mogą się dogadać jak każde inne.

A czasami mogą nawet zostać dobrymi przyjaciółmi. Tak jak kot i szczeniaki na tym filmie!

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Film pokazuje dwa szczeniaki, Storm i Shadow, spotykające po raz pierwszy kota Finna.

Malutkie, sześciotygodniowe szczeniaki są zaciekawione kotem, liżą go, klepią po ogonie i wąchają. Finn jest całkowicie spokojny, gdy szczeniaki go badają.

Finn pozostaje spokojny, chłodny i opanowany, gdy jeden z rozbrykanych szczeniaków liże mu podbródek. Finn nie ucieka też, gdy oba szczeniaki zaczynają go lizać i skakać po nim.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Finn wydaje się wiedzieć, że szczeniaki nie chcą go skrzywdzić – chcą tylko dowiedzieć się więcej o swoim nowym przyjacielu. Finn jest najwyraźniej bardzo cierpliwym kotem!

W komentarzach na YouTube do filmu niektórzy martwili się, że Finn poczuł się zagrożony przez szczeniaki.

Ale Finn nie wykazywał żadnych oznak złości ani zdenerwowania.

Według I Heart Cats, gdyby Finn był zły lub przestraszony, zacząłby syczeć lub warczeć. Zmieniłaby się również jego mowa ciała. Wygiąłby grzbiet w łuk, podniósł ogon i spłaszczył uszy. Mógł również zamachnąć się na szczenięta łapą.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Oczy Finna mogły również się rozszerzyć, jeśli był zdenerwowany:

“Rozszerzone lub zwężone źrenice mogą wskazywać na złość. Sygnały wzrokowe mogą być wyjątkowo trudne do odczytania, ponieważ na oczy kota może wpływać tak wiele czynników. Na przykład ilość rozszerzonych źrenic kota może pomóc określić, czy kot jest zły, ale jego oczy mogą również rozszerzyć się, aby dostosować się do ilości światła w pokoju” – napisała I Heart Cats.

Finn nie wykazywał żadnych z tych oznak agresji, gdy miał do czynienia ze szczeniakami.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Jednym z powodów, dla których Finnowi nie przeszkadzały wybryki szczeniaków, jest fakt, że ma on dużą praktykę w kontaktach z psami.

Finn mieszka z mieszanką Great Pyrenees/Siberian Husky o imieniu Jetta i mieszanką bernardyna/mastifa/Rottweilera o imieniu Gracie. Finn ma również kocie rodzeństwo o imieniu Frankie.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Na swoim kanale na YouTube właścicielka zwierząt dzieli się filmami ze szczeniakami i kotami.

Jeden słodki filmik pokazuje, jak Jetta prosi Finna i Frankiego o umycie jej nosa. Oni chętnie się zgodzili, a rezultatem jest jeden słodki filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=LJFV8QleVTI

Słodki Finn pokazuje, że stereotypy o tym, że koty i psy się nie dogadują, po prostu nie są prawdziwe. Przy odpowiedniej socjalizacji te zwierzęta należące do różnych gatunków mogą stać się dobrymi przyjaciółmi.

Zobacz filmik, na którym Finn spotyka swoich nowych szczenięcych przyjaciół poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.