Cesar Milan usuwa kaganiec z agresywnego owczarka niemieckiego, aby pokazać jego prawdziwe oblicze

Cesar Milan usuwa kaganiec z agresywnego owczarka niemieckiego, aby pokazać jego prawdziwe oblicze

Jeśli chodzi o świat szkolenia psów jest jedno nazwisko, które przychodzi na myśl i jest to Cesar Millan. Cesar jest znany z pracy z trudnymi psami i właścicielami psów na granicy porzucenia swoich zwierząt.

I pracował ze wszystkimi rodzajami psów. Dla meksykańsko-amerykańskiego trenera psów nic nie jest zbyt trudne. Millan ma ponad 25 lat doświadczenia, więc jego CV mówi samo za siebie.

YouTube

Źródło:
YouTube

Agresywny owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki Ovechkin potrzebował magii Cesara.

Pies jest tak uroczy i przystojny jak GSD, z wyjątkiem tego, że Ovechkin może stać się nadmiernie agresywny. Jest terytorialny i chroni swojego właściciela, i to jest na pewno wspaniałe, ale stało się to niebezpieczne na granicy.

YouTube

Źródło:
YouTube

Czas jeden na jeden

Właścicielka psa, Trish, wzywa Millana na pomoc. Przyjeżdża, ale dotarcie do Ovechkina wymagało dwóch napiętych sytuacji, które mogłyby się skończyć brzydko, gdyby nie wiedza Millana.

Zaklinacz psów w końcu dostaje GSD pod kontrolą i zabiera psa do własnego domu na trochę jeden na jeden.

YouTube

Źródło:
YouTube

Spokojny, ale asertywny

To nie jest łatwa praca, ale ktoś musi ją wykonywać.

Podejście Millana do pracy z psami to “spokojna-asertywna energia”. I ze wszystkimi psami, którym pomógł, wydaje się, że robi sztuczkę. Nawet Ovechkin tutaj ma się o tym przekonać.

Pies najpierw nosi kaganiec, ale Millan usuwa go, allwoing Ovechkin do zbadania nowego obszaru. To nie jest terytorium psa, co sprawia, że Ovechkin jest bardziej ciekawy i nieśmiały niż cokolwiek innego.

YouTube

Źródło:
YouTube

Part human part dog

“He’s amazing. Gdybym potrzebował pomocy z psem, zapłaciłbym wszystko, o co poprosi. On naprawdę jest po części psem. Po prostu niesamowity. Kocham zwierzęta tak bardzo i to jest tak wielkie, aby mieć kogoś takiego jak on wokół, aby pomóc psom, które mają problemy nie z własnej winy “, mówi widz o nazwie Paul Sam.

YouTube

Źródło:
YouTube

Pokazuje dominację

GSD spaceruje, obwąchując tu i tam, zanim usiądzie w towarzystwie innego psa.

Millan czeka na swój czas, ponieważ potrzebuje, aby pies poddał się jemu, aby mógł rozpocząć proces rehabilitacji. Nawet Millan tam jest, stoi spokojnie pokazując Ovechkinowi, kto jest szefem.

YouTube

Źródło:
YouTube

Prowadzenie go

Używa laski do pewnych gestów, podczas gdy pies pozostaje w kącie. Nie ma tu zbędnych ruchów, tylko te, których Millan potrzebuje, by porozumieć się z agresywnym psem.

Millan zabiera Ovechkina na pole, gdzie czekają jego pracownicy, by pomóc mu w pracy z psem.

YouTube

Źródło:
YouTube

Pracownicy tworzą krąg, trzymając w rękach tupperwaresy z jedzeniem, które Ovechkin może wąchać, ale nie może ich dotknąć. Psu również nie wolno przerwać kręgu i wejść do środka.

YouTube

Źródło:
YouTube

“Geez. Niesamowite! Dziękuję za całą pracę, którą wykonujesz, próbując uratować te psy. Wierzę, że zwierzę nigdy nie rodzi się złe czy wredne. Oni są nauczeni w ten sposób lub traktowani bardzo źle, aby być w ten sposób. To samo jest z ludźmi również. Widzieć, jak zmieniasz tego pięknego owczarka niemieckiego i łagodzisz go, to magia! Love it!” mówi inny widz.

Musisz zobaczyć, jak Millan pracuje z Ovechkinem. To ogromna transformacja z niegdyś agresywnego psa.

Obejrzyj wideo poniżej, aby zobaczyć technikę Milana z Ovechkinem!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.