Kiedy Star Wydaje Się Zagubiona, Denver Podbiega Do Niej I Sprawdza, Co U Niej Słychać.

Brat szczeniaka jest bardzo opiekuńczy w stosunku do swojej siostry, a potem schronisko dla zwierząt dowiaduje się, że jest ona specjalnej troski

Star i Denver to para szczeniaków, które na zewnątrz wyglądają, jakby po prostu dobrze się bawiły, ale ich szczęśliwa więź jest głębsza niż tylko skóra.

Denver jest nie tylko bratem Star, ale także jej psem-przewodnikiem! Można nawet powiedzieć, że jest jej gwiazdą przewodnią.

The Dodo

Źródło:
The Dodo

Wszyscy słyszeliśmy o psach przewodnikach osób niewidomych, ale psy też bywają niewidome i potrzebują pomocnej dłoni. Słodki szczeniak o imieniu Star miał szczęście, bo urodził się w miocie z fantastycznym bratem, który nie wyobraża sobie życia bez niej!

Gdziekolwiek Star by się nie udała, Denver jest tuż obok niej. To para stworzona w niebie, ale nie zawsze tak było.

YouTube

Źródło:
YouTube

Jak widać, te dwa pieski już na początku życia złapały krótki koniec kija, a w pewnym momencie “reszta ich życia” prawie się nie wydarzyła. A to dlatego, że urodziły się w niechcianym miocie i zostały porzucone razem z mamą w wiejskiej części Luizjany!

Na szczęście mamę i jej 8 szczeniąt znalazła kochająca rodzina, która tak pokochała mamę, że postanowiła ją zatrzymać. Nie porzucili jednak szczeniąt w lesie – poprosili centrum ratunkowe o znalezienie domu dla wszystkich futrzaków, gdy tylko skończą karmić.

YouTube

Źródło:
YouTube

Niestety, centrum ratunkowe było już przepełnione mnóstwem innych szczeniaków, więc ratownicy skontaktowali się z Helen Woodward Animal Center (HWAC) w San Diego o pomoc!

HWAC wkroczyło do akcji i przetransportowało Star i Denvera, wraz z 31 innymi małymi szczeniakami, przez cały kraj do swojej placówki na zachodnim wybrzeżu. To właśnie tam ta dwójka rodzeństwa miała nadzieję na drugą szansę na życie.

The Dodo

Źródło:
The Dodo

Nikt nie zdawał sobie sprawy, że Star ma specjalne potrzeby, dopóki nie trafiła do ośrodka. Podczas gdy inni koledzy Star z miotu bawili się jak zwykłe rozbrykane pieski, słodka trzymiesięczna Terierka próbowała wykorzystać wszystkie swoje zmysły, aby zrozumieć otaczający ją zagmatwany świat.

Ale na szczęście dla niej, Denver zawsze był tam, aby mieć na nią oko. Obydwoje są praktycznie nierozłączni, a kiedy tylko się rozstawali, “Denver wracał, by kochać Star i dawać jej znać, że tam jest.”

YouTube

Źródło:
YouTube

Star mogła otrzymać etykietkę “specjalnej troski”, ale nie mówcie tego jej bratu. On nie uważa, że jest ona kimś mniej niż wspaniałym tylko dlatego, że jest głucha i prawie niewidoma!

Jackie Kelleher, menedżer ds. mediów społecznych w HWAC, wyjaśniła The Dodo, jak bardzo wyjątkowe były ich codzienne interakcje ze sobą:

“Kiedy Star wydaje się zagubiona, Denver podbiega do niej i sprawdza, co u niej słychać. Lubią się ze sobą bawić, turlać, bawić się zabawkami na linach i gryźć pluszaki.”

YouTube

Źródło:
YouTube

Denver dba o to, by jego siostra wiedziała, że nigdy nie jest zbyt daleko. Gdy tylko potrzebuje pomocy lub chce się pobawić, zawsze jest przy niej, tak jak na dobrego brata przystało.

“Robi to, szturchając ją. Star czuje też jego zapach i jeśli się zgubi, będzie poruszać się po pokoju, dopóki na niego nie wpadnie.”

The Dodo

Źródło:
The Dodo

“Kiedy przenosi się w nowe miejsce, porusza się bardzo powoli wystawiając ostrożnie jedną łapę przed drugą i “mapuje” teren wokół siebie. Denver zawsze będzie czuwał nad jej potrzebami, nawet gdy będą w pobliżu ludzi.”

Teraz, gdy Star i Denver są szczęśliwi, zdrowi i gotowi na znalezienie swojego nowego domu, na horyzoncie pojawiają się dobre wieści.

Gdziekolwiek się udadzą, będzie to para na zawsze. HWAC nalega, aby były adoptowane tylko razem.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.

(

)