Brat szczeniak jest super ochrona jego siostra następnie schronisko dla zwierząt uświadamia sobie, że ona jest specjalne potrzeby

Brat szczeniak jest super ochrona jego siostra następnie schronisko dla zwierząt uświadamia sobie, że ona jest specjalne potrzeby

“Kiedy Star wydaje się zagubiona, Denver podbiegnie do niej i zamelduje się u niej”

Star i Denver to para szczeniaków, które wyglądają na zewnątrz, jakby po prostu dobrze się bawiły, ale ich szczęśliwa więź jest czymś więcej niż tylko głęboką skórą.

Denver nie jest tylko bratem Star, jest także jej psem widzącym! Można nawet powiedzieć, że jest jej gwiazdą przewodnią.

The Dodo

Źródło
The Dodo

Wszyscy słyszeliśmy o psach przewodnikach dla niewidomych, ale psy też idą w ciemno i potrzebują pomocnej dłoni. Słodki szczeniak o imieniu Star miał szczęście, ponieważ urodziła się w miocie z bajkowym bratem, który nie może “zobaczyć” posiadania życia bez niej!

Bez względu na to, gdzie Star się udaje, Denver jest tuż przy jej boku. To para stworzona w niebie, ale nie zawsze tak było.

YouTube

Źródło
YouTube

Widzisz, te dwa doggi złapały krótki koniec kija wcześnie w życiu, a w pewnym momencie “reszta ich życia” prawie się nie wydarzyła. To dlatego, że urodziły się w niechcianym miocie i porzucone wraz z mamą w wiejskiej części Luizjany!

Na szczęście mama i jej 8 szczeniąt zostały znalezione przez kochającą rodzinę, a oni byli tak zajęci mamą, że zdecydowali się ją zatrzymać. Ale nie tylko porzucili szczenięta do lasu ponownie – poprosili centrum ratunkowe, aby znaleźć dom dla wszystkich futrzanych dzieci po zakończeniu karmienia.

YouTube

Źródło
YouTube

Niestety, centrum ratunkowe było już przytłoczone toną innych szczeniaków, więc ratunek skontaktował się z Helen Woodward Animal Center (HWAC) w San Diego o pomoc!

HWAC wskoczył do akcji i przetransportował Star i Denver, wraz z 31 innymi małymi szczeniakami, przez całą drogę przez kraj do ich obiektu na zachodnim wybrzeżu. To właśnie tam ta dwójka rodzeństwa miała nadzieję na drugą szansę na życie.

The Dodo

Źródło
The Dodo

Nikt nie zdawał sobie sprawy, że Star ma specjalne potrzeby, dopóki nie przybyła do ośrodka. Podczas gdy inni koledzy Star z miotu bawili się jak zwykłe rozbrykane psiaki, słodka 3-miesięczna terierka starała się wykorzystać wszystkie swoje zmysły, aby nadać sens zagmatwanemu światu wokół niej.

Ale na szczęście dla niej, Denver był zawsze tam, aby mieć na nią oko. Te dwa są praktycznie nierozłączne, a kiedy tylko byli osobno, “Denver wróciłby biegiem, aby kochać się na Star i dać jej znać, że tam był.”

YouTube

Źródło
YouTube

Star mogła otrzymać etykietę “specjalne potrzeby”, ale nie mówcie tego jej bratu. Nie pomyślał, że jest czymś mniej niż niesamowitym tylko dlatego, że jest głucha i prawie niewidoma!

Jackie Kelleher, kierownik ds. mediów społecznościowych w HWAC, wyjaśniła The Dodo jak ich codzienne interakcje ze sobą były super wyjątkowe:

“Kiedy Star wydaje się zagubiona, Denver podbiegnie do niej i zamelduje się u niej. Lubią bawić się ze sobą, grać w tumble, bawić się zabawkami linowymi i żuć wypchane zabawki.”

YouTube

Źródło
YouTube

Denver dba o to, aby jego siostra wiedziała, że nigdy nie jest zbyt daleko. Kiedykolwiek potrzebuje pomocy, lub po prostu chce się pobawić, zawsze jest tam dla niej, tak jak dobry brat, którym jest.

“Robi to poprzez szturchanie jej. Star może również poczuć jego zapach i jeśli jest zagubiona, będzie poruszać się po pokoju, dopóki nie wpadnie na niego.”

The Dodo

Źródło
The Dodo

“Kiedy przenosi się w nowe miejsce, porusza się bardzo powoli wystawiając jedną łapę ostrożnie przed drugą i ‘mapuje’ teren wokół siebie. Denver zawsze będzie czuwać nad swoimi potrzebami, nawet gdy będą w pobliżu ludzi.”

Teraz, gdy Star i Denver są szczęśliwe, zdrowe i gotowe do znalezienia swojego wiecznego domu, na horyzoncie pojawiają się dobre wieści.

Gdziekolwiek pójdą, będzie to jako para na zawsze. HWAC nalega, że będą adoptowane tylko razem.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.