Bliźniaki wdają się w uroczą, “głęboką” rozmowę

Bliźniaki wdają się w uroczą, “głęboką” rozmowę

Przeszli razem przez wszystko, i mam na myśli wszystko. Ściśnięci mocno w łonie mamy, gdy zaczęli tworzyć swoje małe ciała. Kiedy nadszedł czas narodzin, jeden powiedział do drugiego, pójdę pierwszy, a drugi powiedział, będę tuż za tobą. Potem do wielkiego, jasnego świata razem. Zawsze byli tuż obok siebie.

Bliźnięta łączy specjalna więź.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

Bliźnięta jednojajowe mają tak wiele cech wspólnych, takich jak kolor oczu, kolor włosów, waga i wzrost, no i oczywiście ich twarze wyglądają bardzo podobnie.

Według Twins.org.au, jednym z najczęstszych pytań, jakie ludzie zadają bliźniakom, jest to, czy są oni swoim lustrzanym odbiciem.

“”Lustrzane odbicie” jest rodzajem identycznego bliźniaka. Może się zdarzyć w każdym typie bliźniąt jednojajowych. Kiedy rozszczepienie następuje późno – ponad tydzień po poczęciu – bliźnięta mogą rozwinąć odwrotne asymetryczne cechy.”

Kiedy te dwa małe brzdące zwracają się do siebie w łóżeczku, czy widzą lustrzane odbicie?

272447 from Pixabay

Źródło:
272447 from Pixabay

Jak odróżnić identyczne bliźnięta?

Very Well Family, mówi, że anomalie ciała, takie jak znamiona, pieprzyki i piegi, będą się różnić między poszczególnymi osobami. Wskazówka dotycząca rozróżniania bliźniąt…

“Gdy poznasz swoje bliźnięta, zidentyfikujesz fizyczne wskazówki, które pomogą ci je rozróżnić.”

Inna dobra wskazówka pokazuje, że każde z bliźniąt rozwinie swoje własne cechy osobowości.

“Tożsamość osoby to coś więcej niż tylko to, jak wygląda. Osobowość, ekspresja, komunikacja, emocje – wszystkie te cechy różnią się między jednostkami.”

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

Innym częstym pytaniem jest to, czy bliźnięta mają telepatię umysłową. Temat ten został omówiony w książce ” The Encyclopedia of Superstitions.

“Jest to bardzo powszechne przekonanie, że bliźnięta, zwłaszcza identyczne, są połączone silną więzią sympatii, że każde z nich wie, kiedy niebezpieczeństwo lub nieszczęście grozi drugiemu, nawet gdy są rozdzielone. W ten sam tajemniczy sposób każdy szczególny stan szczęścia lub dobrego samopoczucia u jednego z pary znajduje odzwierciedlenie w uczuciach drugiego. Często mówi się, że jeśli jeden bliźniak przejdzie, drugi nie będzie żył długo po tym.”

https://pixabay.com/photos/bebe-child-face-twins-lying-down-69675/
Juan Luis Torres z Pixabay

Źródło:
Juan Luis Torres z Pixabay

Bardzo fajnie jest zobaczyć, jak te bliźniaki rozmawiają, sprawdzają się nawzajem i prowadzą głęboką rozmowę, pozornie kończąc nawzajem swoje zdania.

Ta bliźniacza więź jest silna u tych dzieciaków.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

W wieku pięciu miesięcy ta dwójka jest już bardzo rozmowna. Według WhatToExpect.com, ich rozwój będzie obejmował,

“Potrafi rozróżnić drobne przedmioty i wiele kolorów, jak również śledzić poruszające się obiekty. Jest też wielkim gawędziarzem, więc zachęcaj go do gaworzenia, samemu rozpętując burzę.”

https://pixabay.com/photos/baby-handle-tiny-father-family-428395/
Michal Jarmoluk from Pixabay

Źródło:
Michal Jarmoluk from Pixabay

Bliźnięta dwujajowe są bardzo wyjątkowe.

Szacunki pokazują, że tylko trzy procent populacji to bliźnięta jednojajowe. Ta wyjątkowa natura bliźniąt jest czymś, co fascynuje ludzi na całym świecie. Nie jest więc niczym dziwnym, że niektórzy sławni spośród nas są bliźniakami.

Niektóre sławne bliźniaki jednojajowe to Mary Kate i Ashley Olsen, które wykorzystały swoją sławę jako aktorzy dziecięcy do stworzenia udanej marki; aktorzy James i Oliver Phelps, znani z portretowania bliźniaków Weasley w filmach o “Harrym Potterze”; oraz gwiazdy sitcomu z lat 90-tych “Siostro, siostro”, Tia i Tamera Mowry.

https://pixabay.com/photos/twins-hugging-brothers-boys-kids-2670823/
LorileeAlanna z Pixabay

Źródło:
LorileeAlanna z Pixabay

Kliknij poniższe wideo i obejrzyj te urocze bliźniaki w akcji. Czy doświadczają one ESP? Oglądaj uważnie, bo tylko Ty możesz zdecydować.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.