Biolog morski jest o krok od zanurkowania prosto w paszczę rekina

Biolog morski jest o krok od zanurkowania prosto w paszczę rekina

Dla Oceana Ramseya, obrońcy przyrody morskiej, pływanie u boku rekinów i innych potencjalnie zagrażających życiu morskich drapieżników jest po prostu w jej codziennym planie.

Unsplash – Wai Siew

Źródło:
Unsplash – Wai Siew

Ramsey praktycznie dorastała z tymi dzikimi zwierzętami i przez lata obserwowała i badała ich zachowanie.

Konserwatystka i modelka prowadzi firmę One Ocean Diving, LLC na Hawajach. Poprzez firmę pomaga ludziom nurkować obok morskich dzikich zwierząt.

Unsplash – Mike L

Źródło:
Unsplash – Mike L

Choć kobieta została pochwalona za swoją pracę, w której próbuje zwrócić uwagę na ochronę rekinów, została również skrytykowana za zbyt ryzykowne zachowanie w pobliżu tych zwierząt.

Jak powiedział The Washington Post David Shiffman, biolog zajmujący się ochroną środowiska morskiego, który bada rekiny: “Nie mogę uwierzyć, że ‘proszę nie chwytać 18-stopowego dzikiego drapieżnika’ jest czymś, co trzeba wyraźnie powiedzieć na głos, ale oto jesteśmy”

YouTube – TODAY

Źródło:
YouTube – TODAY

Mimo to kobieta nie przestaje cieszyć się towarzystwem swoich morskich BFF, zwłaszcza rekina tygrysiego, jak ją nazywa Queen Nikki.

“Kocham tego rekina tygrysiego” – powiedziała Ramsey w rozmowie z TODAY. “Dorastałem z tym rekinem tygrysim, myślę, że byliśmy nastolatkami w tym samym czasie. I tak znam ją od ponad 20 lat”

Ale kilka dni temu, spotkanie z jej ulubionym rekinem prawie poszło nie tak.

YouTube – TODAY

Źródło:
YouTube – TODAY

Ocean był gotowy do zanurzenia się w oceanie, gdy pojawiła się królowa Nikki. W rzeczywistości rekin tygrysi zbliżył się do niej z otwartą paszczą, a ona nawet trochę żuła płetwy Ramseya.

Kiedy kobieta zorientowała się, że nurkowanie w tym momencie oznaczałoby zanurzenie się prosto w paszczy rekina, wycofała się.

“Uwielbiamy entuzjazm Tiger shark Queen Nikki, aby powitać @oceanramsey 😂” jej narzeczony, Juan, napisał na Instagramie. “Ocean czytający podejście szybko i dokładnie wiedząc, kiedy z szacunkiem się wycofać”

Instagram – oceanramsey

Źródło:
Instagram – oceanramsey

Fotograf i współwłaściciel firmy, wyjaśnił, że nurek bezpieczeństwa jest zawsze pierwszą osobą, która nurkuje, aby upewnić się, że rekiny pływające w pobliżu nie wykazują agresywnych zachowań, a także ostatnią, która wychodzi, aby zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy z nim nurkują.

Ocean wyjaśniła, co spowodowało zachowanie rekina i skąd wiedziała, że wycofanie się było właściwą rzeczą do zrobienia.

YouTube – TODAY

Źródło:
YouTube – TODAY

“Widziałem ją i była ona na tyle blisko, z taką prędkością, że wyglądało to tak, jakby faktycznie płynęła na może moje końcówki płetw” – powiedział Ramsey. “Tam (były) garść małych ryb szkolnych pod, więc mogłem zobaczyć jej prędkość i wiedziałem, że muszę wycofać się w tym momencie”

Ludzie mają mieszane uczucia co do wideo. Niektórzy są naprawdę podekscytowani i podziwiają jej odwagę, podczas gdy inni po prostu uważają pływanie z rekinami za zbyt ryzykowne.

Instagram – oceanramsey

Źródło:
Instagram – oceanramsey

“Chciałbym mieć odwagę, żeby to zrobić. Jestem zafascynowany rekinami i orkami, ale nie mogę wejść z nimi do wody” – napisał ktoś, a inny skomentował: “Ten rekin pożarłby cię, gdyby dano mu szansę”

W każdym razie wideo jest interesujące, a przesłania, które niesie, są warte rozważenia.

YouTube – TODAY

Źródło:
YouTube – TODAY

Oglądaj poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.