Bezwzrokowy szczeniak nie może powstrzymać swojego podniecenia za każdym razem, gdy dotyka śniegu –

Mackenzie to Husky, która straciła wzrok. Jaskra najwyraźniej odebrała jej wzrok w prawym oku zaledwie kilka dni po urodzeniu. Jakiś czas później jej drugie oko również zostało dotknięte, pozostawiając psinę w całkowitej ciemności.

Jej przybrana ludzka matka Mandy Leung zapragnęła, aby jej pupilowi niczego nie brakowało pomimo braku wzroku. Dlatego zabrała ją w miejsce, gdzie niskie temperatury pozwoliłyby jej na zabawę w śniegu.

mackenziethehusky

“Nauka adaptacji w tak młodym wieku uczyniła z niej bardzo pewne siebie dziecko” wspomina Leung w poście na Instagramie, gdzie widać, że mały piesek jest bardzo szczęśliwy, gdy wyczuwa śnieg. W krótkim czasie tego typu treści, które są bardzo popularne wśród użytkowników mediów społecznościowych, stały się wirusowe.

mackenziethehusky

“Bardzo dobrze porusza się w nowych miejscach i potrafi bawić się w aportowanie jak normalny pies!”uśmiecha się młoda kobieta, zaskoczona zdolnościami swojego pupila. Psie zmysły nigdy nie przestają nas zadziwiać.

mackenziethehusky

“Ja nawet czasem zapominam, że (nie ma wzroku), bo patrzy mi prosto w oczy” dodał Leung. Dla Mackenziego śnieg to osobna kwestia. Uczucie, że ma go pod łapami, jest cudowne.

mackenziethehusky

“Mackenzie jest bardzo spokojna w domu, ale na zewnątrz jest (…) niegrzeczna”, powiedziała kobieta jednemu z mediów. Bardzo miło jest zobaczyć, jak piesek cieszy się tym klimatem w wyjątkowy sposób.

mackenziethehusky

“Jest najbardziej przyjaznym szczeniakiem i nigdy nie spotkała nikogo, kogo by nie lubiła”mówi Leung o swoim pupilu. Uwielbia przytulać się do swojej matki i chodzić na długie spacery. Jeśli możesz ją zobaczyć, możesz zauważyć, że ona niczego nie potrzebuje.

mackenziethehusky
mackenziethehusky

“Śnieg jest jedną z jego ulubionych rzeczy i nigdy nie chce wejść do środka, jeśli na zewnątrz pada śnieg” podsumował Leung. Historia Mackenzie jest naprawdę inspirująca. Podnoszenie się w obliczu problemów jest działaniem koniecznym w tych ostatnich dniach, a jeśli robi się to z uśmiechem na twarzy to jeszcze lepiej.

mackenziethehusky