Bezpański pies wchodzi na posterunek funkcjonariusza, aby zgłosić zaginięcie psa –

Bezpański pies wchodzi na posterunek funkcjonariusza, aby zgłosić zaginięcie psa –

Była godzina 3.30 i na posterunku oficerskim w Odessie w Teksasie w Stanach Zjednoczonych, gdy ku zaskoczeniu funkcjonariuszy pojawił się gość. Był to przyjazny pies, który wydawał się bardzo niespokojny, aby zrelacjonować funkcjonariuszom sytuację, przez którą przechodził.

Podnosząc się na tylnych łapach, aby zerknąć przez ladę, psiak domagał się uwagi oficera dyżurnego. Pies odpowiedział na imię “Chico” i wydawał się bardzo przyjazny, a jednocześnie niespokojny, aby zrelacjonować funkcjonariuszom sytuację, którą przeżywa.

Oficerem odpowiedzialnym za przyjęcie był Rusty Martin, który nie mógł uwierzyć swoim oczom. Wyglądało to tak, jakby właśnie przechadzał się po okolicy i postanowił złożyć im wizytę, by rozjaśnić im wczesny poranek. Po kilku chwilach Martin zaczął się przyglądać, czy pies ma jakąś identyfikację związaną z jego właścicielami.

“Wszyscy byliśmy podekscytowani, że mamy go w lokalu. Mieliśmy piłkę tenisową i rzucaliśmy mu ją w lobby. Wszyscy ją uwielbiali” Martin wspomniał do cyfrowej placówki medialnej o nazwie The Dodo , który zainteresował się tą ciekawą historią.

Chico miał na sobie naszyjnik, ale niełatwo było namierzyć jego rodzinę. Najwyraźniej identyfikator spadł z jego obroży, więc kontrola zwierząt została wezwana, aby sprawdzić, czy psiak ma mikrochip.

Jednak psiak miał inne plany. W przeoczeniu opuścił stację, jakby postanowił sam poszukać swojej rodziny. Następnego dnia rodzina skontaktowała się ze stacją, gdy zobaczyła w sieciach post funkcjonariuszy o Chico.

Piesek bezpiecznie wrócił do domu. “Wybiegł tak szybko, jak wszedł. Właściciel odpowiedział następnego dnia [para decir que] to był jego pies i że wrócił do domu. Mieszka milę od stacji” Oficer Martin wspomniał na mediach społecznościowych w pewnym zaskoczeniu.

Tymczasem właściciel chłopca wspomniał, że pies opuścił dom, gdy spał. Kiedy zobaczył post oficerów, nie mógł uwierzyć: “Zastanawiałem się, ‘Czy to Chico?’ Wyszedłem na zewnątrz i sprawdziłem. Ale on już tam był. To świetnie, wie gdzie iść!” – podsumował.

Departament powiedział, że Chico jest mile widziany w każdej chwili. Ze swojej strony właściciel psa ma nadzieję, że zabierze swojego psiego odkrywcę, aby zobaczyć więcej stacji, ponieważ może to być dobry sposób, aby nigdy go nie stracić.