Bezpański owczarek niemiecki zdaje sobie sprawę, że ratownicy są tam, aby pomóc, więc wyprowadza swojego przyjaciela

Bezpański owczarek niemiecki zdaje sobie sprawę, że ratownicy są tam, aby pomóc, więc wyprowadza swojego przyjaciela

Serce się kraje na myśl, że ktoś mógłby zostawić jednego psa na ulicy – a co dopiero dwa.

Kiedy więc pojawiła się historia o owczarku niemieckim, który, choć początkowo myślano, że jest sam, w rzeczywistości mieszkał w lesie z innym psem, byliśmy załamani losem tych dwóch szczeniąt.

I chociaż nie było jasne, czy kumple zostali porzuceni przez tę samą osobę, czy też nie, dość oczywiste było to, że jeden nie odejdzie bez drugiego.

Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie, ponieważ oba psy zostały uratowane razem i nie szukają opieki zastępczej. Ale oczywiście trafiłyby tylko do domu, który zaakceptowałby je oba razem.

Facebook

Źródło:
Facebook

Kiedy Judy Obregon, założycielka organizacji ratującej zwierzęta The Abandoned Ones (TAO), udała się do Echo Lake Park w Fort Worth w Teksasie po doniesieniach, że wśród drzew żyje bezdomny owczarek niemiecki, szybko zdała sobie sprawę, że będzie on trudny do złapania.

Pies był niezwykle płochliwy i uciekał, jeśli ktokolwiek się do niego zbliżył, ale Judy nie zamierzała się poddawać – i wiedziała, że czas jest najważniejszy.

“Wiedziałam, że schwytanie jej jest niezwykle pilne” – napisała Judy. “Zaczęło się zdobywanie zaufania [with] badając każdy jej ruch”

Facebook

Źródło:
Facebook

Judy cierpliwie wracała, by codziennie odwiedzać psa w nadziei, że ten przyzwyczai się do jej obecności.

Zawsze kupowała ze sobą jedzenie i wodę, aby mieć nadzieję, że nieśmiały szczeniak zdobędzie jej zaufanie, a także zapewni jej niezbędne składniki odżywcze.

W końcu wysiłki Judy zaczęły się opłacać.

“Na początku, gdy tylko zobaczyła moją ciężarówkę, uciekła.” Wspomina Judy. “Każdego ranka przed słońcem szłam ją nakarmić – kiedy zaczynała czekać, wiedziałam, że jesteśmy blisko”

Facebook

Źródło:
Facebook

Judy mogła w końcu przygotować się do zabrania psa do bezpiecznego ośrodka ratunkowego – ale gdy już miała go uratować, owczarek niemiecki miał dla niej niespodziankę.

Teraz, gdy Judy zdobyła jej zaufanie, pies zdecydował, że jest wystarczająco bezpieczny, aby przedstawić go swojemu najlepszemu przyjacielowi: przestraszonemu pitbullowi z bliznami na twarzy.

Facebook

Źródło:
Facebook

Było jasne, że ta dwójka była nierozłączna, a odważny owczarek niemiecki czekał, aż Judy udowodni, że nie zamierza ich skrzywdzić, zanim wyprowadziła swojego przyjaciela. Judy musiała teraz zrobić miejsce dla jeszcze jednego psa w swoim samochodzie!

“Postawiła sprawę jasno: jeśli zabierzesz mnie, zabierzesz też mojego przyjaciela!” Powiedziała Judy.

Facebook

Źródło:
Facebook

Nie było jasne, czy oba psy zostały porzucone razem, ponieważ obszar ten był dobrze znany jako wysypisko psów.

Ale jedno było pewne – ci dwaj byli teraz najlepszymi kumplami.

Facebook

Źródło:
Facebook

Judy nazwała owczarka niemieckiego Iris i pit bulla Clover i była w stanie uratować je obie tego samego dnia.

Pod jej opieką oba psy szybko doszły do siebie i teraz czekają na adopcję – oczywiście razem. Dzięki Judy dostaną drugą szansę na życie.

“Każdego dnia powtarzałam jej to samo, aby poznała mój głos i zaufała, że pewnego dnia jej życie się zmieni” – powiedziała Judy. “To wszystko jest takie satysfakcjonujące, gdy możemy zmienić ich strach w uśmiech”

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.