Bezdomny szczeniak zostaje nagrodzony za to, że nie opuścił ani jednego dnia szkoły –

Bezdomny szczeniak zostaje nagrodzony za to, że nie opuścił ani jednego dnia szkoły –

W Salcie w Argentynie znajduje się szkoła publiczna, która była świadkiem miłej chwili. W miesiącach poprzedni do uroczystości zakończenia roku szkolnego, w jego otoczeniu chodził pies, którego wszyscy znali jako Jasona.

Na początku nie chodził do szkoły, dopóki jakieś dzieci nie zaczęły mu dawać jedzenia i słodyczy. Każdy wie, że psy to bardzo wdzięczne zwierzęta i gdy ktoś da im coś do jedzenia, gdy są głodne, na pewno wrócą w to samo miejsce.

Kredyty: SALTA I AM

Jason zdobył sympatię wszystkich w szkole i od tego dnia nie przestawał przychodzić na powitanie swoich nowych przyjaciół. Nie chodził tylko po jedzenie, które mu dawano, ale także dawał czułość i zabawy tym, którzy go otaczalinawet grono pedagogiczne, stał się znany i lubiany.

Kredyty: SALTA I AM

Przez pierwsze kilka dni nie wychodził poza drzwi wejściowe, potem, gdy nabrał pewności siebie, zaczął chodzić po korytarzach i na podwórko, gdzie dzieci bawiły się w czasie wolnym od pracy. W ten sposób jason chodził do szkoły przez cały rok.

Kredyty: SALTA I AM

Na zakończenie roku szkolnego, kiedy dzieci otrzymują dyplomy i nagrody, wszyscy zgodzili się, że Jason powinien być gościem specjalnym. Załatwili więc, że będzie ubrany stosownie do okazji, kupili mu koszulę, która miała pasować do garnituru.

Kredyty: SALTA I AM

Gdy wszyscy zobaczyli Jasona obecnego na uroczystości bardzo się ucieszyli, a jeszcze bardziej ucieszyli się gdy byli świadkami przyznania psa. Społeczność wzięła do internetu, aby pokazać, jak bardzo są dumni, że mają szkołę, która zaszczepia wartości człowieczeństwa w ich dzieciach.

Jednak pomimo tego, że wszyscy uważali, że żyje na ulicy, jedna kobieta zamieściła komentarz na Facebooku, wskazując, że jest jego właścicielką i że jej mały piesek uwielbia chodzić i odwiedzać dzieci w szkole.

Z naszej strony mamy nadzieję, że to prawda i piesek ma dom, jeśli nie, mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie taki, który da mu całą miłość, na którą zasługuje.