Bezdomny szczeniak przerywa mecz piłkarski i kończy adoptowany przez piłkarza –

Bezdomny szczeniak przerywa mecz piłkarski i kończy adoptowany przez piłkarza –

Drużyny Nacional de Potosí i The Strongest rywalizowały w meczu piłkarskim na stadionie Hernando Siles w La Paz w Boliwii. Gdy nagle uwagę tłumu i zaangażowanych w sport zawodników zwrócił pies.

Sympatyczny psiak zarobił swoje minuty sławy za swoje żartobliwe działania. Najpierw wszedł z boku, biegnąc, by zwrócić na siebie uwagę, a gdy mu się to nie udało, opuścił boisko i chwycił w pysk kapcie jednego ze zmienników.

Specjaliści od komunikacji społecznej musieli zrobić wzmiankę o psie podczas narracji incydentów, które musiały zostać zatrzymane w celu usunięcia kła. Ponieważ usunięcie psa nie było łatwe, dwóch zawodników z przeciwnych drużyn uspokoiło zwierzę na kilka chwil.

Jorge Mamani
Jorge Mamani

Następnie zawodnik z drużyny gospodarzy, nazwiskiem Raúl Castro, niósł małego pieska, który nazywał się Cachito”. Gość najwyraźniej mieszkał w pobliżu stadionu piłkarskiego. Po umieszczeniu poza obszarem gry, mecz był kontynuowany.

Jorge Mamani

Drużyna gospodarzy wygrała tego wieczoru mecz trzema bramkami do zera. Dla niektórych zwycięstwo było związane z pojawieniem się Cachito. Ponieważ jego obecność dostrzegło wiele osób, w miarę upływu dni na portalach społecznościowych pojawiały się komentarze, że psiak o podobnych cechach został potrącony przez samochód.

Jorge Mamani

“Widzieliśmy publikację tej osoby. Przyjechaliśmy na miejsce i chłopak, który ją zamieścił, powiedział nam, że widział, jak to (samochód go uderzył) i dlatego rzucił się na ziemię. Teraz już tylko śpi. Potrzebujemy pomocy dla weterynarza”mayra, która jest wolontariuszką w schronisku “Ni una patita menos”, powiedziała lokalnym mediom.

Ani jednej łapy mniej

Castro, zawodnik, który zdjął Cachito z boiska, usłyszał tę wiadomość. Natychmiast skontaktował się z Mayrą, aby pomóc szczeniakowi i opłacił wszystkie rachunki za weterynarza.

W końcu gracz postanowił adoptować Cachito, aby dać mu dom. Najsilniejsi gracze podzielili się wszystkimi tymi historiami, sprawiając, że kania stała się wirusowa w mediach społecznościowych.

Zazwyczaj na meczach piłkarskich widzisz tylko zawodników wykonujących sztuczki z piłką, ale kiedy pies przerywa grę transmitowaną w całym kraju, może zająć uwagę wszystkich widzów i otrzymać kochający dom.