Bezdomny szczeniak marznie w nocy, ale znajduje ciepło i schronienie w szopce

Bezdomny szczeniak marznie w nocy, ale znajduje ciepło i schronienie w szopce

Sezon Yuletide jest tuż za rogiem. Ulice wypełniają się światłami i latarniami. Domy zdobią choinki pełne bombek i drobiazgów oraz świąteczne dekory z odcieniami czerwieni i zieleni. Święty Mikołaj i jego elfy sprawdzają listę, kto jest w tym roku niegrzeczny i miły. Ale dla naszych katolickich braci i sióstr gwiazdą Bożego Narodzenia jest Belen, czyli szopka.

Belen to hiszpańskie słowo oznaczające Betlejem, miejsce narodzin Jezusa.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

W każde święta Bożego Narodzenia słyszy się wszystko o Belen, ponieważ słowo to odnosi się również do szopki lub żłóbka Jezusa. W okresie świątecznym w całej Hiszpanii wystawiają ogromne szopki, a większość z nich znajduje się w miastach i centralnych częściach miast.

Jednak w filmie umieszczonym na YouTube pies nieco skradł światło reflektorów dzieciątku Jezus.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

Jeszcze w 2008 roku w Brazylii, bezdomny szczeniak owczarka niemieckiego znalazł schronienie w jednej z publicznych szopek w okolicy. Podobnie jak to, jak Maryja i Józef zmagali się ze znalezieniem miejsca, w którym mogliby się schronić, gdy Maryja miała urodzić. Późny wrzesień i początek października to jesienny sezon festiwalowy w Bożym kalendarzu, jeden z trzech okresów w roku, kiedy rodziny udawały się do Jerozolimy, aby obserwować Boże Święte Dni.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

Ludność Jerozolimy spuchła w tym czasie kilkakrotnie do przepełnienia. Dotknęło to pobliskie miasta, takie jak Betlejem, kilka mil na południe od Jerozolimy. Z powodu tego ogromnego napływu ludzi, każdy dom był wypełniony. Józef i Maryja znaleźli w końcu miejsce na nocleg – w żłobie. Tak samo jak ten szczeniak szukał miejsca, w którym mógłby się tymczasowo zatrzymać, aby tylko przetrwać noc.

A pies znalazł prowizoryczną stajnię w Brazylii jako idealne miejsce, w którym będzie mu ciepło.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

Szczeniak znalazł rodziców w Maryi i Józefie, którzy opowiadają mu bajki na dobranoc przed snem. Znalazł wujków w trzech królach, którzy byli przy nim, gdy się kładł. Znalazł rodzeństwo w Dzieciątku Jezus, gdy przytulał się do niego. Znalazł też pociechę i bezpieczeństwo od stojącego za nim anioła stróża, użyczającego mu swojego niewidzialnego płaszcza ochronnego. I wreszcie znalazł towarzystwo w otaczających go plastikowych zwierzątkach.

Ludzie byli zaskoczeni następnego dnia, że do szopki dołączyła nowa postać.

Youtube Screenshot

Źródło:
Youtube Screenshot

Natychmiast stał się atrakcją, ponieważ zagnieździł się tam idealnie w szopce obok dzieciątka Jezus. Widzowie zachwycali się szczeniakiem i komiczną sytuacją, w jaką się wpakował. Robili mu zdjęcia i filmy, które przez następne lata krążyły po całym internecie. Zdumiewające jest uświadomienie sobie, jak droga owczarka niemieckiego jest podobna do drogi Świętej Rodziny. Jak oboje znaleźli schronienie w bardzo nieoczekiwanym miejscu, gdy próbowali przetrwać noc.

Sezon świąteczny to sezon dawania. To czas, aby być współczującym dla innych.

Miejmy nadzieję, że ktoś o złotym sercu adoptował uroczego szczeniaka i zaopiekował się nim. Ktoś, kto da mu miłość i wsparcie, na które zasługuje. Prawdziwa rodzina, którą ten szczeniak może traktować jak swoją, miejsce, które może uznać za swój dom, gdzie może się rozwijać i być pielęgnowany.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.