Bezdomny pies wchodzi do gabinetu weterynaryjnego i błaga o darowanie mu życia –

Bezdomny pies wchodzi do gabinetu weterynaryjnego i błaga o darowanie mu życia –

Inteligencja psów nigdy nie przestaje zadziwiać człowieka. Niektóre z ich wyczynów mają związek z samym życiem lub z poszukiwaniem pożywienia. Ale kolejna historia ma związek z uzyskaniem uwagi w klinice weterynaryjnej.

Centrum medyczne znajduje się w JiazEiro do Norte w gminie Cearà, pies uliczny przeszedł przez drzwi wejściowe, błagając o uwagę swoimi oczami. Właściciele szczeniąt czekających na obsługę nie mogli uwierzyć swoim oczom.

clinicavetvip

Kamerom weterynaryjnym udało się zarejestrować ten moment. Pracownicy byli poruszeni sposobem, w jaki psiak prosił o pomoc. Byli również zaintrygowani tym, jak pies wiedział, gdzie iść.

clinicavetvip

“On jest z ulicy, nie ma właściciela, przyszedł tu sam. Spojrzałam na obrazy z kamery na zewnątrz i widziałam go (leżącego) pod drzewem trochę przed wejściem do gabinetu weterynaryjnego” – powiedziała specjalista weterynarii o imieniu Dayse, który pracuje w centrum.

clinicavetvip

“Przyszedł i pokazał łapkę, poszedłem zobaczyć co mu dolega i zorientowałem się, że ma (jedną przypadłość na tułowiu i drugą na jednej łapie) spowodowana przez gwóźdź…”, powiedział specjalista od zdrowia zwierząt. Warto dodać, że zdecydowano się również na przeprowadzenie głębszych badań, gdzie stwierdzono obecność niebezpiecznej masy, która żyje wewnątrz jego ciała.

clinicavetvip
clinicavetvip

“Będzie (hospitalizowany) przez 30 dni (…) otrzyma leczenie, a następnie będzie dostępny do adopcji”, dayse dodał, zadowolony z wyników. To centrum weterynaryjne ma profesjonalistów z powołaniem bez wątpienia.

clinicavetvip
clinicavetvip

Chociaż nie wiadomo, jak psiak trafił do tego centrum weterynaryjnego, przypuszcza się, że w pewnym momencie ktoś okazał mu czułość i ten pies nigdy nie zapomniał tej uwagi. Jeśli nie, , to jego inteligencja uratowała mu życie.

Po upływie 30 dni mały piesek, który wcześniej nie miał domu, odzyskał w pełni zdrowie i wreszcie znalazł kochającą i troskliwą rodzinę. Od tego momentu opuścił ulice, trafił do domu i otrzymał imię Quindim.

clinicavetvip