Bezdomny mężczyzna zaprzyjaźnia się z kobietą, nie wiedząc, że ona odwiezie go 600 mil do jego zaginionej rodziny

Bezdomny mężczyzna zaprzyjaźnia się z kobietą, nie wiedząc, że ona odwiezie go 600 mil do jego zaginionej rodziny

Są pewne historie, na które się natykamy, a które pozostawiają po sobie trwałe wrażenie. Czy to z powodu smutnego, łamiącego serce powodu, czy też ciepłego i rozgrzewającego serca, te historie zazwyczaj wpływają na nas z powodu emocjonalnego aspektu, który uderza nas prosto w serce. Ta historia jest jedną z takich historii.

Poznajcie Jamesa.

Przez ponad dekadę żył na ulicach Little Rock w Arkansas. Stał się znajomą twarzą dla mieszkańców okolicy, w tym małżeństwa Jodi i Dawn Gieber.

YouTube

Źródło:
YouTube

Para widywała Jamesa w drodze do pracy – Dawn, gdy szła do sądu, a Jodi, gdy patrolował ulice. James miał trochę złą sławę jako nieprzyjazny, ale Dawn i Jodi wiedziały, że to po prostu nie jest prawda. Mówiąc do Faith Pot, Dawn powiedziała:

“Ludzie powiedzieliby, że James był bardzo zły. James był złym człowiekiem. Nie był. James był po prostu głodny.

YouTube

Źródło:
YouTube

“Było mu zimno. Jadł ze śmietników. James po prostu nie miał żadnych zasobów i mój mąż i ja po prostu czuliśmy, że jest coś, co musimy zrobić, aby mu pomóc.”

Pewnego dnia, Dawn zdecydowała się zatrzymać i porozmawiać z Jamesem w drodze do pracy.

Tak wielu z nas przechodzi obok bezdomnych, nie dając im nawet kontaktu wzrokowego, ale Dawn chciała pokazać, że jej zależy. Zapytała Jamesa, jak w ogóle znalazł się w sytuacji bezdomności.

YouTube

Źródło:
YouTube

James przyznał, że zszedł na złą drogę, podczas której stracił kontakt z rodziną. Nie miał pojęcia jak mógłby ich teraz odnaleźć.

Dokonanie wyboru

Więc Dawn postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Poszła do domu i omówiła z mężem to, co powiedział jej James. Para wyszukała w Google i zaczęła kontaktować się z ludźmi, dzwoniąc, wysyłając maile i wiadomości na mediach społecznościowych.

YouTube

Źródło:
YouTube

Być może Dawn i Jodi nigdy nie sądzili, że otrzymają odpowiedź – ale niedługo później, otrzymali ją. Dawn wyjaśniła:

“To było tuż przed Świętem Dziękczynienia i dostaliśmy telefon od jego siostrzenicy. Szukali go i myśleli, że nie żyje.”

YouTube

Źródło:
YouTube

Odnalezienie rodziny Jamesa

Prawda była rozdzierająca serce: rodzina Jamesa kochała go i troszczyła się o niego, ale nie była w stanie go znaleźć w swoich poszukiwaniach i obawiała się najgorszego.

Dawn wyjaśniła siostrzenicy Jamesa, że w rzeczywistości jej wujek żyje i ma się dobrze, i szukał jej od 15 lat.

YouTube

Źródło:
YouTube

Jako dowód na to, że nie okłamywały siostrzenicy Jamesa, Dawn i Jodi zorganizowały Jamesowi telefoniczną rozmowę z rodziną. Nie mogły uwierzyć, jak bardzo James stał się emocjonalny podczas rozmowy z dawno zaginionymi krewnymi. I właśnie wtedy zdali sobie sprawę, że James musi być właściwie połączony z bliskimi – osobiście.

Ale para trafiła na przeszkodę: James miał kilka zaległych nakazów, które uniemożliwiały mu opuszczenie Little Rock. Zdeterminowana, aby pomóc Jamesowi wrócić tam, gdzie jego miejsce, Dawn stanęła przed sądem, wyjaśniła sytuację Jamesa i zaoferowała spłatę nakazów. Sędzia oddalił wszystkie zarzuty i sprawa została zamknięta.

YouTube

Źródło:
YouTube

Pomysł na road trip

Przygoda mogła się teraz zacząć. Dawn i Jodi spakowały samochód i wyruszyły z Jamesem w 600-milową podróż do Illinois, rodzinnego miasta, ale nie wcześniej niż kupiły mu zestaw nowych ubrań i butów na tę okazję.

Dawn nagrała emocjonalne spotkanie Jamesa z bratem, który go przytulił i poklepał po plecach, oraz siostrzenicą, która szlochała trzymając się go.

YouTube

Źródło:
YouTube

James mieszka teraz w Wisconsin ze swoją siostrą. Rodzina wysyła Dawn i Jodi zdjęcia, na których James cieszy się swoją drugą szansą na życie, wieszając świąteczne lampki i drzemiąc na kanapie z rodzinnym psem.

YouTube

Źródło:
YouTube

Wyciąganie pomocnej dłoni do innych

Historia zjazdu rodziny Jamesa ma ważne przesłanie: poświęcenie czasu na wysłuchanie może zrobić ogromną różnicę w czyimś życiu. James wydawał się nieco przerażający dla niektórych mieszkańców Little Rock, ale Dawn rozumiała jego powód do gniewu i frustracji i chciała wiedzieć, jak może mu naprawdę pomóc.

YouTube

Źródło:
YouTube

Powiedziała:

“Wszyscy jesteśmy tacy sami. Po prostu traktuj wszystkich z odrobiną szacunku. Wiesz, rzeczy się zdarzają i niestety ludzie kończą jako bezdomni lub w złych sytuacjach, których się nie spodziewali. Po prostu pamiętaj, wszyscy jesteśmy ludźmi.”

YouTube

Źródło:
YouTube

Dzięki Dawn, James cieszy się teraz z rodziną, która myślała, że nie żyje. Brat Jamesa powiedział, że Jodi i Dawn naprawdę zjednoczyli ich rodzinę.

Obejrzyjcie wzruszający moment, kiedy James łączy się ze swoim bratem i siostrzenicą w filmie poniżej. AT the end of the day there’s nothing more important than family.

Please podziel sie tym this with your friends and family.