Bezdomny kotek miauczy przed parą, by prosić o szansę –

Bezdomny kotek miauczy przed parą, by prosić o szansę –

Ponieważ kotka była nieco zaniedbana, Betty H. zasugerowała mężowi, że należy się nią zaopiekować. Ale kotek miał inne plany. Najwyraźniej była zbyt niepewna siebie, by podejść i nie pozwalała się w żaden sposób rozpieszczać.

Para wymyśliła strategię, by zdobyć kocie zaufanie. Ponieważ Fluffy utrzymywała swoją pozycję, zmiana nawyków była bardzo ważna.

“Zaczęliśmy zostawiać jedzenie i wodę, żeby jej pomóc, zaczęła przyjmować naszą pomoc” betty wspomniała w wywiadzie w mediach społecznościowych.

Jako Fluffy nigdy nie przestał szukać jedzenia rozdawanego przez tę parę, Betty uznała, że kot nie ma właściciela, więc plan adopcji został wznowiony.

“Na początku była bardzo cicha, kiedy już przyzwyczaiła się do mojej obecności, zacząłem rozmawiać z Fluffy, kiedy jadła i piła. Pomału próbowałem ją pogłaskać. Naprawdę widać było, że nigdy wcześniej nie miała właściciela” wspomniała życzliwa kobieta.

Betty upierała się, by zaistnieć w życiu Fluffy’ego. Cierpliwie i spokojnie, para zaczęła wchodzić w większą interakcję z kotką.

“Zanim zakończyła swoje życie na ulicy, faktycznie chciała być pogłaskana przed jedzeniem. Byłem naprawdę zaskoczony tym zachowaniem” betty wspomniała.

Po kilku miesiącach Fluffy został wreszcie w pełni zintegrowany z rodziną. Czuła się już częścią nuklearnej rodziny.

“Dałam mu pierwszą kąpiel, której prawdopodobnie nie miał. Miał czarne plamy na nosie i pomarańczowy osad na łapach, który bardzo trudno było zmyć. Brakowało mu kawałków włosów, a w płaszczu miał ogromne brudne węzły” betty powiedziała zapytana o to, jak to było, gdy po raz pierwszy zafundowała kotce kąpiel.

Mąż Betty brał udział w jej pierwszej kąpieli i to on podał jej ręcznik, aby ją przytulić. Przez cały ten czas kotka pozwalała sobie na opiekę. Następnie umówiono się na wizytę u weterynarza.

“Nigdy nie słyszałem, żeby kot tak głośno mruczał. Później, gdy zabraliśmy ją do weterynarza, okazało się, że ma szereg problemów zdrowotnych.” betty powiedziała.

Następnie poddano ją kuracji na problemy zdrowotne oraz wykonano zabieg na włosach, aby usunąć wszystkie kołtuny. Od razu dało się zauważyć nową zmianę wyglądu.

Betty ma innego kota o imieniu Lacie, który przyjął nowego przybysza i stali się bardzo dobrymi towarzyszami. Już za kilka tygodni, mała dziewczynka przeszła od bycia bezdomnym kociakiem do szczęśliwej, zabawnej duszy z nową kocią siostrą.

“Fluffy zachowuje się jak szczeniak. Jest najbardziej figlarnym i energicznym kotem, jakiego kiedykolwiek spotkałam”betty wspomina. Minął ponad rok, odkąd para uratowała Fluffy, a teraz stała się pięknym, rozpieszczonym kotem.

“Kiedy wracam do domu z pracy, Fluffy czeka przy oknie, aż wysiądę z samochodu. Gdy tylko otwieram drzwi wejściowe, Fluffy jest na szczycie kanapy przy drzwiach, czekając, by mnie przywitać.” uśmiecha się Betty.

Ta historia jest wyraźnym przykładem tego, jak odrobina miłości może zmienić życie bezdomnego zwierzęcia, jest to niewątpliwie los, który powinien żyć wszystkie zwierzęta, które codziennie chodzą po ulicach bez domu lub domu.