Badanie pokazuje, dlaczego dzieci potrzebują swoich dziadków bardziej niż nam się wydaje

Badanie pokazuje, dlaczego dzieci potrzebują swoich dziadków bardziej niż nam się wydaje

Dziadkowie wydają się mieć bliskie relacje ze swoimi wnukami. W rzeczywistości większość dzieci czuje się z nimi bliżej niż z własnymi rodzicami.

Wyjaśnienie tego faktu nie jest już tajemnicą. Naukowcom udało się znaleźć odpowiedzi, a każdy dziadek zasługuje na to, by wiedzieć o nich więcej.

1. Oferują bezwarunkową miłość.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Dziadkowie kochają swoje wnuki bez oczekiwań. Nie proszą też o nic w zamian. Wylewają swoje serca dla dzieci, obsypując je mnóstwem uścisków, a nawet domowych smakołyków.

2. Uczą wartości czasu.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Dziadkowie zawsze będą tam, aby być świadkami kamieni milowych swoich wnuków. Od dnia ich narodzin do dnia, w którym będą obchodzić swoje 18 urodziny, będą tam, aby zaoferować wsparcie i miłość. Wiedzą, że nie będą w pobliżu na zawsze, więc starają się nauczyć młodych, by doceniali każdą chwilę.

3. Zawsze są tam, gdzie można zaoferować wsparcie.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Kiedy dziecko płacze, można się spodziewać, że dziadek będzie tuż obok tej pociechy. Jest to dobra rzecz, ponieważ daje dziecku kogoś, z kim może podzielić się swoimi myślami i uczuciami.

4. Znają potrzeby swoich wnuków.

Unsplash

Źródło
Unsplash

W domu babci zawsze będzie jedzenie do jedzenia i czyste łóżko do spania. Parasol będzie zawsze gotowy w razie deszczu. Zawsze będzie miała gotowy zestaw czystych ubrań, nawet jeśli odwiedzisz ją bez uprzedniego poinformowania. Dziadkowie zawsze będą wiedzieć, czego potrzebują ich wnuki, nawet bez mówienia im o tym.

5. Są otwarci na uczenie się nowych rzeczy.

Pixabay

Źródło
Pixabay

Widzisz, dziadkowie nie mają nic przeciwko uczeniu się od młodszych osób. W rzeczywistości, będą pokornie prosić o pomoc, jeśli nie są pewni czegoś.

Większość z nich nie wie, jak korzystać z komputerów i smartfonów. Dlatego proszą swoje dzieci i wnuki o pomoc.

6. Opowiadają o swoich czasach.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Na przestrzeni lat wiele rzeczy się zmieniło. Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach ubierają się inaczej. Kobiety nie stosują już tych samych technik makijażu. Techniki pielęgnacyjne mężczyzn również się zmieniły.

Dziadkowie wiedzą, że czasy się zmieniły. Nie zniechęca ich to jednak do dzielenia się opowieściami o swojej przeszłości.

7. Są doskonałymi mentorami.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Dziadkowie uczą słowami i przykładem. Dzięki temu są świetnymi mentorami dla młodego pokolenia. Prowadzą za pomocą przykładu.

8. Oferują wielką przyjaźń.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Przyjaźń, którą oferują dziadkowie, nie wiąże się z oczekiwaniami i presją rówieśniczą. To pozwala ich wnuki być wygodne wokół nich. Mogą być sobą bez obaw, że zostaną ocenione lub zbesztane.

9. Przypominają dzieciom, żeby się dobrze bawiły.

Unsplash

Źródło
Unsplash

W życiu zdarzają się złe rzeczy. Nie oznacza to jednak, że zawsze powinniśmy czuć się nimi rozgoryczeni. Dziadkowie mogą przypomnieć swoim wnukom, że jest to całkowicie w porządku, aby śmiać się z tych rzeczy i być dobrym humorem na temat życia.

10. Dają poczucie stabilności w dzisiejszym, bardzo dynamicznym świecie.

Pixabay

Źródło
Pixabay

Rozwód i separacja są bardzo realne i są to rzeczy, które wpływają na życie dzieci w ogromny sposób. Z rodzicami coraz na ich własnej drodze, obecność dziadka oferuje poczucie stabilności dla dzieci. Nawet jeśli życie jest przykre, wiedzą, że ich babcia i dziadek są tam dla nich.

11.Dzięki nim dzieci są o wiele szczęśliwsze.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie odkryli, że dzieci, które dorastały mając wokół siebie dziadków były znacznie szczęśliwsze od tych, które tego nie robiły. Niższy był też wskaźnik depresji.

12. Uczą cennych lekcji życiowych.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Oprócz pysznych wypieków i rewelacyjnych przytulanek, dziadkowie dają też naprawdę dobre lekcje życia. Uczą z własnego doświadczenia i mądrości, którą zdobyli przez lata. Dzięki swoim lekcjom mają nadzieję, że ich dzieci i wnuki będą mogły uniknąć tych samych błędów, które oni popełnili w swoim życiu.

13. Dzięki nim dzieci są bardziej świadome historii swojej rodziny.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Dziadkowie służą jako łącznik z przeszłością. Dzielą się historiami o tym, jak życie wyglądało wcześniej i jak dorastali. Dzielą się nawet zabawnymi historiami o własnych dzieciach, dzięki czemu ich wnuki mogą wiedzieć więcej o swoich rodzicach.

14. Zawsze są tam, by słuchać.

Pexels

Źródło
Pexels

Dziadkowie nie oceniają. Dlatego dzieciom łatwiej jest dzielić się z nimi opowieściami. Mogą mówić o swoich nadziejach, marzeniach, a nawet problemach, nie przejmując się niczym innym.

15. Pielęgnują szczęście.

Unsplash

Źródło
Unsplash

Nie wiadomo jak to robią, ale dziadkowie mają tę szczególną zdolność do wywoływania uśmiechu u dzieci w jednej chwili. Stwierdzono również, że bliska relacja między dziadkami i wnukami zmniejsza objawy depresji u obu stron.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.