Badania pokazują, że utrata psa jest tak samo trudna jak utrata bliskiej osoby

Badania pokazują, że utrata psa jest tak samo trudna jak utrata bliskiej osoby

Psy nie są tylko towarzyszami zwierząt lub domowymi pupilami. Każdy, kto kiedykolwiek posiadał psa, powie ci, że jego pies jest również członkiem jego rodziny.

Niestety, w przeciwieństwie do ludzi, życie psa nie jest tak długie. W zależności od rasy, życie psa zazwyczaj wynosi średnio od 10 do 13 lat.

Pexels

Źródło:
Pexels

One po prostu nie mogą być z nami tak długo, dlatego utrata psa jest tak samo trudna lub może być nawet trudniejsza niż utrata ukochanej osoby.

Może to brzmi niewiarygodnie, ale to prawda.

Podczas gdy prawdziwi miłośnicy psów opłakują śmierć swojego ukochanego pupila, niektórzy ludzie będą im nieugięcie powtarzać “to tylko pies” lub “musisz iść dalej”.”

Pexels

Źródło:
Pexels

Niektórzy ludzie nie rozumieją tego, utrata psa nie jest łatwa i nigdy nie będzie. Poruszanie się po stracie ukochanego zwierzaka jest łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia. Chociaż możesz mieć innego psa po, rozpoczęcie od nowa nie będzie łatwe.

W rzeczywistości badania naukowe dowodzą, że ból, który osoba czuje po stracie psa, jest ważny i prawdziwy.

Może być nawet trudniej przejść po stracie zwierzaka niż po stracie ludzkiej ukochanej osoby.

Może to brzmieć absurdalnie dla niektórych, ale jest to jedna z wielu rzeczy, które odkryli z badań.

Pexels

Źródło:
Pexels

Zwykle wiążemy się z naszymi zwierzęcymi towarzyszami w taki sam sposób, jak z ludźmi, jak z rodziną i przyjaciółmi. A podczas tego procesu w naszym mózgu uwalniane są hormony i substancje chemiczne.

Ponadto, gdy spędzamy czas ze zwierzęciem lub osobą, nie jest trudno poczuć się z nimi emocjonalnie związanym. Stają się drogie naszym sercom, więc kiedy przychodzi czas, że przekraczają tęczowy most, ból jest również niezmierzony.

Teraz ostateczne pytanie brzmi, dlaczego trudniej jest pokonać stratę zwierzęcia w porównaniu z odejściem człowieka.

Pexels

Źródło:
Pexels

To po prostu dlatego, że nie ma czegoś takiego jak “akceptowalny” sposób opłakiwania tej straty.

Jest mnóstwo sposobów na pogodzenie się ze stratą ukochanej osoby. Mamy innych członków rodziny, krewnych i przyjaciół, którzy mogą pomóc nam przejść przez ból. Zwłaszcza, gdy oni również mieli wcześniej takie same doświadczenia, mogą wykorzystać je, aby pomóc nam przejść dalej.

Pexels

Źródło:
Pexels

Inne sposoby, takie jak doradztwo czy terapia, również mogą być pomocne. Korzystanie z takich sposobów w trudnych czasach jest ważne i nigdy nie będziesz za to osądzany.

Niestety, nie możemy zrobić tego samego, gdy umiera zwierzę.

Kiedy umiera twój ukochany pies, oczekuje się od ciebie, że po prostu “puścisz” i “zapomnisz” Niektórzy ludzie nie mają pojęcia, jak to jest stracić zwierzaka. Nie znają pięknych wspomnień, które z nimi stworzyłeś, dlatego tak łatwo jest im mówić takie rzeczy.

Pexels

Źródło:
Pexels

Ktoś, kto stracił futrzanego przyjaciela, nie może odkładać spraw na później, przekładać wyjść, odwoływać spotkań, być nieobecnym w pracy. Nie możesz zrobić żadnego z nich tylko dlatego, że straciłeś futrzaną ukochaną osobę, ponieważ dla niektórych jest to słaba wymówka.

Trudno jest iść do przodu po tego typu stracie po prostu dlatego, że nie ma wielu zasobów, które mogłyby ci pomóc to zrobić. Najgorsze jest to, kiedy po prostu próbujesz ukryć ból przed wszystkimi.

To rzeczywiście niebezpieczna droga, ale to wszystko, co ci pozostało.

Nieznośne szkody wewnątrz.

Pexels

Źródło:
Pexels

Psycholog Julie Axelrod powiedziała, że kiedy tracimy ukochaną osobę, tracimy również źródło komfortu i bezwarunkowej miłości. Wszystkie rzeczy, które kiedyś robiłeś z nimi, znikną, a to jest niewyobrażalne!

Kiedy mówimy o rzeczach, które kiedyś robiłeś z nimi, jest chodzenie ich na zewnątrz, karmienie ich, przytulanie się z nimi, a nawet czytanie im książki. Kiedy twoje zwierzę odchodzi, tak samo jak te codzienne rutyny, a ty nie możesz zignorować tej nagłej zmiany w swoim życiu.

Pexels

Źródło:
Pexels

Czy pamiętasz również te sceny filmowe, kiedy ludzie zaczynają widzieć rzeczy, które przypominają im o istnieniu kogoś, kto już odszedł? To się zdarza nawet w realnych sytuacjach. Te małe szczegóły w domu, które będą ci o nich przypominać, pamiętając o nich prawie każdego dnia są nieuniknione.

Pomimo tego wszystkiego, zawsze pamiętaj, że twoje uczucia są ważne i jest całkowicie w porządku, aby nie być w porządku, gdy stracisz ukochanego zwierzaka.

Obejrzyj wideo poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego utrata psa czuje się jak utrata członka rodziny.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.