Australijska klinika dla zwierząt pokazuje rzadki złoty opos, który znaleźli i mocno przypomina Pikachu

Australijska klinika dla zwierząt pokazuje rzadki złoty opos, który znaleźli i mocno przypomina Pikachu

Najbardziej niesamowitą rzeczą w przyrodzie, jest ogromna różnorodność różnych zwierząt tam na zewnątrz. Dla każdej fikcyjnej postaci, prawie zawsze jest zwierzę, które wygląda jak oni w ten czy inny sposób. Jak ten złoty opos, który został uratowany przez australijską klinikę weterynaryjną i stał się wirusem, ponieważ wygląda jak Pikachu z Pokémon.

Ludzie nie mogli uwierzyć, że ktoś w końcu złapał Pikachu!

Instagram

Źródło:
Instagram

Klinika weterynaryjna Boronia, w Australii, uratowała rzadkiego złotego oposa, który wygląda jak Pikachu

Wszyscy widzieliśmy jak wygląda zwykły opos, ale czy kiedykolwiek widzieliście rzadkiego złotego oposa? Ich kolor jest wynikiem niecodziennej mutacji, która powoduje niski poziom melaniny w ich skórze. Chociaż wygląda to super fajnie, w rzeczywistości nie jest to dla nich dobre w warunkach naturalnych. Ciężko jest się ukryć przed drapieżnikami, gdy jest się jaskrawożółtym, więc nie jest to świetna cecha dla każdego małego zwierzęcia i jest powodem, dla którego są one tak rzadkie.

Flickr

Źródło:
Flickr

Wracając do 2018 roku, malutki żółty opos trafił do kliniki weterynaryjnej Boronia i zdecydowali, że świat musi zobaczyć Pikachu look-a-like. Podzielili się jej postem na Facebooku, a miłośnicy Pokémonów wszędzie byli zachwyceni.

Złoty opos! ⚡️ Niedawno do kliniki przywieziono nam bardzo wyjątkowego oposa. Jest rzadką złotą odmianą…

Posted by Boronia Veterinary Clinic And Animal Hospital on Tuesday, November 13, 2018

“Niedawno do kliniki przyprowadzono nam bardzo wyjątkowego oposa. Jest to rzadka złota odmiana oposa pospolitego Brushtail Possum. Złoty kolor występuje z powodu mutacji, która powoduje niski poziom pigmentu melaniny, który nadaje im normalny kolor. Są one tak rzadkie na wolności, ponieważ chociaż ich jasny kolor sprawia, że wyglądają wyjątkowo dla nas, wyróżniają się również dla drapieżników! Na szczęście dla tego dziecka brushtaila trafiła do opiekunów, aby zostać wychowana, a następnie trafi do sanktuarium dzikich zwierząt, aby mogła żyć długo i szczęśliwie.”

Tylko około 5 miesięcy, kiedy przybyła do kliniki, uważa się, że spadła z pleców matki

Instagram

Źródło:
Instagram

Dr. Stephen Reinisch rozmawiał z Bored Panda o tym, jak przybyła do kliniki weterynaryjnej Boronia dwa lata temu. Spędziła tam tylko jedną noc, zanim została odebrana przez swoich nowych opiekunów.

Facebook

Źródło:
Facebook

“Została przywieziona przez członka społeczeństwa, który znalazł ją na ziemi. Podejrzewamy, że spadła z pleców matki.” Powiedział dr Reinisch, poszedł dalej, aby powiedzieć: “na początku była nieco nieśmiała, jak można się było spodziewać, biorąc pod uwagę dziwną sytuację, w której się znalazła, ale poza tym była w dobrym nastroju i zdrowiu.”

Klinika Weterynaryjna Boronia tak bardzo pokochała oposa wyglądającego jak Pikachu, że założyli na niego czapkę Mikołaja i zgłosili go do swojego corocznego świątecznego konkursu fotograficznego dla zwierząt

Facebook

Źródło:
Facebook

Chociaż prawdziwy Pikachu nie zakończył się wygraną, wspaniale było zobaczyć ją w czapce Mikołaja. Klinika umieściła również zdjęcie złotego oposa jako swoje zdjęcie profilowe, które pozostało do dziś.

Dr Reinisch również zrobił sobie zdjęcie ze złotym oposem i zamieścił je na Instagramie mówiąc:

“Nigdy nie sądziłem, że uda mi się zobaczyć Pikachu w prawdziwym życiu!”

Jest wiele więcej złotych oposów, które zrobiły swoje rundy przez media społecznościowe

Okazuje się, że nie była pierwszym ani ostatnim “Pikachu”, który został znaleziony i udostępniony w Internecie. The little Pokémon in real life are always popular when people podziel sie tym them.

Oto urocze zdjęcie mamy i dziecka ‘Pikachu’

Reddit

Źródło:
Reddit

Są tak urocze, że chętnie zobaczyłabym takiego w prawdziwym życiu! To see a video of a golden possum, watch the video below!

Please podziel sie tym this with your friends and family.