Adorable Baby Horse Chases Man Around Pen

Adorable Baby Horse Chases Man Around Pen

Konie to piękne zwierzęta. Różne rasy mogą mieć różny kolor i zwinność. Jednak, bez względu na rasę, kiedy człowiek widzi konia biegnącego w pełnym tempie jednym słowem, które przychodzi na myśl jest majestatyczny.

Natomiast konie miniaturowe majestatyczne mogą nie być pierwszym słowem, które przychodzi do głowy. Słowo, które może przyjść do głowy jest adorable. Mini konie wydają się być coraz bardziej mini z każdym nowym narodzeniem. Im mniejsze się stają, tym bardziej urocze pozostają.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

Ale zaraz, czy zastanawiasz się czym różni się koń miniaturowy od kucyka! Nie martw się, większość z nas zastanawia się nad tą samą myślą.

Pony to zupełnie inna rasa. Horse Illustrated opisuje kucyki jako mające “krótsze nogi, szersze beczki i grubszą szyję”…

“Konie miniaturowe, z drugiej strony, są obecnie hodowane tak, aby przypominały pełnowymiarowego konia w mniejszej skali. O wiele mniejszej skali. Według American Miniature Horse Association, (AMHA), muszą być poniżej 34 cali do ostatnich włosów u podstawy grzywy w kłębie (Minis są mierzone w calach, a nie rękach). Obecny koń miniaturowy jest hodowany tak, aby był bardziej wyrafinowany niż kucyk, z długą, elastyczną szyją, prostymi nogami i krótkim grzbietem.”

Pixabay

Źródło:
Pixabay

I rzadko kiedy ogół społeczeństwa miałby okazję obserwować miniaturowego konia z zacisza własnego domu… aż do teraz.

To naprawdę urocze wideo jednego niedawno urodzonego miniaturowego konia zdobyło serce internetu. Nie tylko z powodu jego galopów wielkości kęsa, ale z powodu tego, co galopuje do.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Koń ma dopiero trzy dni, a jednak już odnalazł swoją zabawową osobowość.

W szczególności, dostaje prawdziwego kopa z gonienia swojego przyjaciela wokół kojca. Nie jest to jednak kolega mini konia, a raczej w pełni dorosły mężczyzna o imieniu “Sterling”. Cóż Sterling, może być uroczy w wieku trzech dni, ale ten mały kumpel będzie tylko coraz szybciej z każdym dniem. Sterling może być w stanie wyprzedzić swojego nowego mini konia teraz, ale może nie na długo (chyba, że może biegać szybciej niż 18 mil na godzinę w japonkach!)

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Ten koń nie może się nasycić swoim kumplem!

Gdy Sterling przechadza się po zagrodzie, ten pełen odwagi koń daje mu się we znaki, a przynajmniej w jego rozmiarze. Znalazł swoje nowe nogi i jest gotów ich użyć!

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Sterling pozwala mu się dogonić i, tak to możliwe, mały miniaturowy konik staje się jeszcze bardziej uroczy.

Kiedy źrebak dogania Sterlinga, radośnie ociera się o niego, domagając się przytulania. Chce czasu na zabawę i przytulanie.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Ludzkie dzieci tak długo uczą się chodzić i funkcjonować, ale nie konie czy miniaturowe koniki!

Biorąc pod uwagę, że ten źrebak ma dopiero trzy dni, niezwykłe jest to, że jest już w pełni zdolny do biegania, i to biegania dobrego. Nie tylko chce biegać, ale jeszcze bardziej lubi zabawy w gonitwy. Zapowiada się na małą rozrabiakę.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Tymczasem podczas całej zabawy matka źrebaka przygląda się temu, co się dzieje.

Grace, sama będąca koniem miniaturowym, przygląda się temu z zadowoleniem. Można powiedzieć, że ufa swoim hodowcom, kiedy obserwuje swoje ostatnie potomstwo bawiące się z nimi. Może i ufa swoim hodowcom, ale wciąż jest nową mamą, która nie może oderwać oczu od swojego dziecka.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Nie wydaje się, żeby tylko pogoń sprawiała jej przyjemność, ale łapanie Sterlinga.

To dlatego, że kiedy w końcu go dogoni, dostaje drapanie i przytulanie, co naprawdę wydaje się cieszyć przede wszystkim.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Cóż, ten źrebak może nigdy nie będzie tak naprawdę “duży”, na pewno wyrośnie na pięknego konia miniaturowego jak jego mama.

A jeśli nadal będzie tak ganiać za ludźmi, to pewnie będzie też całkiem szybka! Tak długo, jak długo będą się przytulać..

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Obejrzyj pełny film poniżej, aby cieszyć się tym uroczym źrebakiem frolicking!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.