98-letnia mama przeprowadza się do domu seniora, aby pomóc w opiece nad 80-letnim synem

98-letnia mama przeprowadza się do domu seniora, aby pomóc w opiece nad 80-letnim synem

Wbrew powszechnej opinii, są pewne “zawody”, z których nie przechodzi się na emeryturę.

Ale dlaczego ktoś miałby pozostać w “zawodzie”, kiedy powinien cieszyć się resztą swoich lat w komforcie? Ponieważ bycie mamą to zobowiązanie na całe życie.

Pexels – Magda Ehlers

Źródło:
Pexels – Magda Ehlers

Pracownicy domu seniora mieli szczęście być świadkami tego rodzaju oddania ze strony matki, która miała 98 lat, i jej syna, zaledwie 10 lat młodszego od niej.

Zaledwie rok po tym, jak Tom Keating trafił do domu opieki, jej matka szybko poszła w jego ślady.

Matka i syn, pochodzący z Wavertree, przenieśli się do domu opieki w Liverpoolu. Tom udał się tam, by przeżyć resztę swojego życia w opiece i komforcie, ale jego matka nalegała, by nadal się nim opiekować.

Pexels – RODNAE Productions

Źródło:
Pexels – RODNAE Productions

Ada Keating urodziła Toma, gdy miała zaledwie 18 lat. Od tego czasu byli nierozłączni. Była to “tradycja”, którą chcieli kontynuować.

Członkowie personelu byli zachwyceni widząc taką rzadkość matki i syna w domu seniora.

Zwykle jest to rodzeństwo lub pary małżeńskie, ponieważ należą do tego samego pokolenia. I nawet z wiekiem ich nawyki pozostały uroczo takie same.

[/imgsrc]

“Każdej nocy mówię Tomowi dobranoc w jego pokoju i idę powiedzieć mu dzień dobry” Ada podzieliła się z Liverpool Echo: “Powiem mu, że schodzę na śniadanie”

[/imgsrc]

Ludzie mogliby pomyśleć, że wyrośli ze swojego związku, ale to nie może być dalsze od prawdy. Tom jest jak dziecko przy swojej matce, ale w dobry sposób.

[/imgsrc]

“Kiedy wychodzę do fryzjera, wypatruje mnie, żeby sprawdzić, kiedy wrócę” – powiedziała Ada. Podzieliła się również tym, że Tom zawsze wita ją z wyciągniętymi ramionami, gotowy na wielki uścisk.

Tomek był wdzięczny, że mogą razem mieszkać.

Był również wdzięczny członkom personelu, którzy wspaniale się nimi opiekowali. Jeśli chodzi o Adę, nie przestała być mamą.

[/imgsrc]

Tom powiedział, że jej mama nadal się nią opiekuje, posuwając się nawet do tego, że mówi, aby zachowywał się, gdy sytuacja tego wymaga, co naszym zdaniem nie zdarza się zbyt często.

Tom jest jednym z czworga dzieci.

Tom ma dwie siostry, Barbarę i Margi. Ada i jej mąż Harry mieli również Janet, która niestety zmarła w bardzo młodym wieku 13 lat.

[/imgsrc]

Tom był malarzem i dekoratorem w HE Simm Building Services. On również nie zdecydował się na małżeństwo, więc przez całe życie mieszkał z Adą.

Byli również regularnie odwiedzani przez rodzinę.

Wnuczka Ady, Debi i inni członkowie ich rodziny zwykle przychodzili, aby zobaczyć ich oboje. Byli tak samo zachwyceni, jak ta dwójka i opiekowali się sobą nawzajem.

[/imgsrc]

Rzeczywiście, praca matki nigdy się nie kończy. A z pozostałymi latami oboje mają szczęście spędzić je blisko siebie.

Zobacz, jak matka odmówiła przejścia na emeryturę swojemu 80-letniemu synowi.

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.