90-letni mężczyzna jest bardzo szczęśliwy, gdy pozwala mu się adoptować szczeniaka –

90-letni mężczyzna jest bardzo szczęśliwy, gdy pozwala mu się adoptować szczeniaka –

Dziadkowie i szczeniaki to idealne uzupełnienie, które pozwala cieszyć się wzajemnym towarzystwem. Znani są przyjaciele o tych cechach, którzy są nierozłączni. Na przykład, historia Joao Reinato, 90-letniego dziadka z Dois Corregos w Sao Paulo w Brazylii.

Tęsknił za towarzystwem zwierzęcia, a podczas ostatniej podróży zobaczył szczeniaka w lokalnym schronisku i bez zastanowienia adoptował ją. Syn Joao opowiada lokalnym mediom G1: “Nagle zobaczył Milę i wtedy wszystko się zmieniło. Wydawało się, że całe życie czekali na ten moment.Zakończenie tej historii? To proste: na pewno zostaną przyjaciółmi na zawsze”.

Dla Joao jego wiek nie jest przeszkodą w opiece nad zwierzakiem. Widzi w nim bezwarunkowego przyjaciela, który towarzyszy mu przez cały czas, opiekuje się nim i pilnuje, aby nic złego mu się nie stało. Nie spotka go to tak, jak spotkało wielu, którzy narzekali, że nie adoptowali zwierzaka u zmierzchu życia.

Jak na ironię, są tacy, którzy mają w domu zwierzaka i nie zapewniają im opieki i ochrony, na którą zasługują. Na szczęście dla Mili, Joao nie tylko kocha ją jako zwierzę domowe, ale jako wiernego i bezwarunkowego przyjaciela. Ona ze swojej strony otrzymuje całą uwagę, jaką Joao może jej dać.

Dla Joao nie jest to pierwszy raz, kiedy ma zwierzę, ponieważ miał już towarzystwo swojego psa, którego imię jest Pipoca. Tak więc Mila przyszłaby, aby być towarzyszem przygód tego psa. Dlatego też dziadek postanowił udać się z synem do schroniska, gdzie spotkali Milę.

Jego syn, który również nazywa się Joao, mówi o swoim ojcu: ” Kocha psy. Spotkanie z Milą było miłością od pierwszego wejrzenia. Gdy on powtarzał ‘Mila, Mila, Mila’, ona patrzyła na niego z czułością”. Nie trudno więc zrozumieć, dlaczego tak dobrze się dogadują, nawet z Pipoką.

W wyniku zaawansowanego wieku rozwinął trudności ze słuchem, ale pomimo tego jest tym bardziej gotowy kochać te dwa psy, które dla niego są czymś więcej niż tylko zwierzętami domowymi. Syn Joao konto: “Mimo, że Pipoca zjadła już swoje słuchawki, nie pozwala nikomu zadzierać z psami. Ma zamiłowanie do zwierząt.