8-latek uczy się języka migowego tylko po to, by powiedzieć niesłyszącemu kierowcy dostawczemu proste zdanie

8-latek uczy się języka migowego tylko po to, by powiedzieć niesłyszącemu kierowcy dostawczemu proste zdanie

Komunikowanie się z drugą osobą nie zawsze musi odbywać się za pomocą słów. Możemy dzielić się naszymi myślami i uczuciami poprzez różne niewerbalne gesty, takie jak kiwanie głową, klepanie po ramieniu czy przytulanie. Niektórzy ludzie uczą się języka migowego, aby móc komunikować się ze społecznością głuchych i niemych.

Ta 8-letnia dziewczynka zaskoczyła doręczyciela wyjątkowym pozdrowieniem.

Twitter/@mummybear1903

Źródło
Twitter/@mummybear1903

Komunikacja jest jedną z najważniejszych umiejętności życiowych, których należy się nauczyć. Jest to nasz sposób przekazywania informacji, aby zrozumieć siebie nawzajem. W bardzo młodym wieku, myślimy o kilku sposobach komunikacji, takich jak proste gesty rąk, dźwięki lub słowa.

Komunikacja ma dwie formy: werbalną i niewerbalną. komunikacja werbalna jest wtedy, gdy używasz słów do komunikowania się ze sobą, podczas gdy niewerbalna to użycie innych form, takich jak ręce do komunikowania się. Niewiele osób może komunikować się za pomocą ust. Na przykład, społeczności głuchych i niemych muszą używać języka migowego, aby komunikować się ze sobą.

Język migowy jest piękniejszy niż słowa.

Jest to język wizualny, w którym za pomocą rąk, ruchów twarzy i ciała komunikuje się z drugą osobą. Na świecie istnieje wiele języków migowych. W rzeczywistości istnieje ponad 135 różnych języków migowych. Ma on również wiele do zaoferowania dla każdego we wszystkich dziedzinach życia.

Dodatkowo, język migowy jest piękny, ekspresyjny i elegancki.

Sprawia, że jesteś lepszym komunikatorem i podnosi poziom twojego życia. Nie ma też negatywnego aspektu podczas nauki języka migowego. Nie musisz być częścią społeczności głuchych, aby się go nauczyć.

To jest dokładnie to, co zrobiła ta młoda dziewczyna!

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

Tallulah to 8-latka z Ashton-Under-Lyne w Greater Manchester. Mała dziewczynka stworzyła nieprawdopodobną więź z doręczycielem Hermesa Timem Josephem, który dwa razy w tygodniu dostarczał paczki na ich ulicy. Tim był głuchy, więc Tallulah stworzyła dla nich sposób komunikacji.

Tim pracował naprawdę ciężko podczas blokady i Tallulah chciała, żeby po prostu wiedział, jak bardzo docenia jego pracę. Postanowiła nauczyć się języka migowego, ponieważ wiedziała, że jej wiadomość dotrze lepiej, jeśli pozna jego język. Nauczyła się więc podstaw.

Wreszcie Tallulah była gotowa!

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

Amy Robers, mama Tallulah, uchwyciła cenną interakcję między jej córką a Timem. Klip pokazał dziewczynkę stojącą w jej frontowym ogrodzie, mówiącą Timowi “miłego dnia” i w języku migowym. Tim był zaskoczony, że nauczył Tallulah znaku “dzień dobry, miej dobry dzień”, jednocześnie promieniejąc z radości.

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

“To jest nasz @Hermesparcels doręczyciel, widzimy go 1 lub 2 razy w tygodniu, początek lockdown Tallulah narysował go #thankyou, on nadal ma to dumnie na pokaz w jego furgonetce, zbudowali dość przyjaźni w ciągu tych ostatnich kilku tygodni @stephensaud #proudmum,” Amy tweeted wraz z wideo.

Tallulah powtórzyła swoje czynności, a Tim radośnie zasygnalizował, że zrobiła to dobrze!

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

Klip zgarnął tysiące polubień na Twitterze i kazał wielu osobom pochwalić Tallulah za jej dobroć.

“Jesteś bardzo wyjątkową i piękną małą dziewczynką Tallulah. On jest najlepszym kierowcą dostawy mamy wokół tutaj! Zawsze jest tak zadowolony/szczęśliwy, gdy podpisujemy mu pozdrowienia i podziękowania #proudfriends #bekind” – napisał jeden użytkownik.

“Absolutnie kocham to. Młodzi ludzie są tak niesamowici i nieobciążeni opiniami innych ludzi i biorą ludzi na wartość nominalną. Lekcja dla nas wszystkich”, powiedziała inna osoba.

Tim wypowiedział się również na temat wirusowego klipu w wywiadzie dla BBC.

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

“Tallulah zdała sobie sprawę, że jestem głuchy, a potem pewnego dnia zaskoczyła mnie, kiedy podpisała do mnie “miej dobry dzień” Byłem bardzo szczęśliwy i wtedy pokazałem Tallulah, jak podpisać “dzień dobry, miej dobry dzień” i wtedy podpisała to doskonale i to sprawiło, że mój dzień” – powiedział.

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

Tallulah narysowała również tęczę dla Tima w ramach podziękowania. Uprzejmy kierowca dostawczy pokochał ją, że umieścił ją w swoim vanie. Amy zaktualizowała wszystkich, pokazując zdjęcie dwóch przyjaciół z kciukami za całą miłość, którą otrzymali online.

Obejrzyj piękną interakcję dzięki poniższemu wideo!

YouTube/NBCNews

Źródło
YouTube/NBCNews

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.