“Cześć! Jestem Chewy! Moja właścicielka była w obraźliwym związku i nie mogła sobie pozwolić na to, żebym mógł wsiąść do samolotu. Z całego serca nie chciała mnie zostawić, ale nie ma innego wyjścia” – czytamy w odręcznej notce . “Mój były chłopak kopnął mojego psa, kiedy się kłóciliśmy i ma wielki węzeł na głowie. Prawdopodobnie potrzebuje weterynarza. Kocham Chewy’ego sooo much. Proszę kochać i dbać o niego.”

YouTube – Inside Edition

Źródło:
YouTube – Inside Edition

Pracownicy lotniska znaleźli Chewy’ego w toalecie i przekazali go lokalnej grupie ratunkowej, Connor and Millie’s Dog Rescue (CMDR).

Rzeczniczka McCarran International Airport Christine Crews powiedziała The Washington Post, że wielu właścicieli zwierząt domowych oddziela się od swoich pupili na lotnisku. I lotnisko zrobiło wszystko, co w jego mocy, aby w końcu ponownie ich połączyć.

YouTube – Inside Edition

Źródło:
YouTube – Inside Edition

Ale to była inna historia.

“Widać było po sposobie napisania notatki, że kobieta była w wielkim stresie i nie chciała go oddać, a nie mogła go zabrać ze sobą,” Darlene Blair z CDMR podzieliła się.

I z radością donoszą, że Chewy nie miał żadnych trwałych obrażeń. Umieścili go również z rodzicem zastępczym, Patricią Montano, aby mógł się wyleczyć, odpocząć i być kochanym.

YouTube – Inside Edition

Źródło:
YouTube – Inside Edition

Ale zanim umieścili Chewy’ego u Patricii, dołożyli wszelkich starań, aby znaleźć jego poprzedniego właściciela.

“Powodem nr 1, dla którego zaczęliśmy to robić, było dać jej znać, że jest bezpieczny i dać jej znać, że jeśli jest bezpieczna i chce Chewy’ego z powrotem, zrobimy wszystko, co trzeba”, Darlene powiedziała The Washington Post.

Nie usłyszeli nic od poprzedniego właściciela, ale mieli wielką nadzieję, że zobaczą aktualizację o Chewym i będą wiedzieli, że jest w doskonałych rękach.

YouTube – Inside Edition

Źródło:
YouTube – Inside Edition

Było ciężko podczas pierwszych kilku nocy z Patricią.

“Miał całkiem niezłe uderzenie w bok głowy. Miał też naprawdę silny ból w szczęce. Ziewnął i był po prostu ten rozdzierający wnętrzności krzyk,” Patricia shared.

CMDR znalazł już dom dla Chewy’ego, ale musiał zostać z Patricią jeszcze przez kilka tygodni, aby ściśle monitorować go pod kątem wszelkich problemów zdrowotnych, które mogą się pojawić.

YouTube – Inside Edition

Źródło:
YouTube – Inside Edition

Patricia uważała również, że podzielenie się historią Chewy’ego było świetnym posunięciem.

“Myślę, że on naprawdę ustawił scenę dla ludzi, aby mówić o przemocy domowej”, Patricia powiedziała.

To łamiące serce wiedzieć, że istnieje również wiele historii przemocy domowej ze zwierzętami domowymi.

A historia Chewy’ego przyniesie więcej świadomości grupom ratunkowym, takim jak CMDR lub miejscom takim jak Noah’s Animal House. Noah’s Animal House to pensjonat dla zwierząt domowych ofiar przemocy. Opiekują się zwierzętami do czasu, aż ich właściciele będą wystarczająco zdrowi i stabilni, aby ponownie się nimi zająć.

Dobrze wiedzieć, że pomimo braku możliwości mówienia, tak wiele osób i grup wypowiada się w sprawie ofiar znęcania się nad zwierzętami.

Chcesz zobaczyć, jak Chewy prosperuje po uratowaniu? Obejrzyj film poniżej.