15 uroczych zdjęć małych wydr, które natychmiast rozjaśnią Twój dzień

15 uroczych zdjęć małych wydr, które natychmiast rozjaśnią Twój dzień

Wydry to prawdopodobnie najsłodsze stworzenia w okolicy.

Dzięki swoim figlarnym wybrykom, bystrej inteligencji i nieodparcie uroczym twarzom, są totalnym skradaczem serc, zwłaszcza tych małych – mówimy o eksplozji słodyczy!

Ale jest jedna rzecz: te urocze stworzenia stoją w obliczu zagrożeń, takich jak zanieczyszczenie, kłusownictwo i przełowienie. Mamy do odegrania rolę w ochronie ich przyszłości.

Na szczęście wiele akwariów i grup zajmujących się ochroną przyrody podejmuje się opieki nad osieroconymi małymi wydrami. Przewijaj dalej, aby zobaczyć zachwycającą listę małych wydr, które są absolutnie czarujące!

1. Mama przytula

Mama wydra kocha swoje dzieci tak samo jak ludzka mama. To zdjęcie pokazuje więź, jaka łączy mamę i dziecko, gdy przytula malucha do swojej piersi, unosząc się na plecach.

Reddit

Źródło:
Reddit

2. Po prostu drzemka i pływanie

Czy wiesz, że futro wydr jest tak gęste, że zatrzymuje powietrze i pozwala im unosić się na wodzie? Całkiem fajne, prawda? Ich mama musi jednak nauczyć je pływać i pielęgnować.

Twitter

Źródło:
Twitter

3. Tak wiele szczeniąt!

Te śpiące młode wydry w swoim gnieździe to najsłodsza rzecz, jaką widzieliśmy przez cały tydzień. Są takie małe i wyglądają, jakby były pokryte aksamitem.

Imgur

Źródło:
Imgur

4. Takie ciekawskie małe dziecko

Wydry są bardzo towarzyskimi stworzeniami i uwielbiają się bawić. Ten maluch wygląda, jakby chciał wyskoczyć ze swojej zagrody, aby się pobawić.

Reddit

Źródło:
Reddit

5. Oni też lubią pocałunki!

Kto nie kocha słodkich buziaków od ukochanej osoby? To wydrze rodzeństwo z pewnością to robi! Może po prostu się pielęgnują, ale tak czy inaczej! Jakie to słodkie!

Reddit

Źródło:
Reddit

6. Zrzędliwe dziecko wydry!

Przezabawnie urocza twarz tej wydry wygląda tak, jakby nie była najszczęśliwszym obozowiczem. Jednak z tymi miękkimi łapami i puszystym brzuchem z pewnością sprawia, że jesteśmy szczęśliwi patrząc na to zdjęcie!

Reddit

Źródło:
Reddit

7. Trudno nie być trochę zazdrosnym..

Na tym słodkim zdjęciu szczęśliwa dziewczyna może spędzać czas z małą wydrą, która wyraźnie chce być przytulana. Gdzie możemy się zapisać, aby przytulać małe wydry?

Reddit

Źródło:
Reddit

8. Jak to możliwe, żeby być tak słodkim?

Czy wiesz, że istnieje 13 gatunków wydr? Niestety, wszystkie ich populacje maleją, z wyjątkiem północnoamerykańskiej wydry rzecznej.

Shedd Aquarium/Brenna Hernandez

Źródło:
Shedd Aquarium/Brenna Hernandez

9. Kupa małych wydr!

“Charyzmatyczna wydra, członek rodziny łasicowatych, występuje na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Większość z nich jest mała, ma krótkie uszy i nosy, wydłużone ciała, długie ogony i miękkie, gęste futro” – czytamy w National Geographic.

Reddit

Źródło:
Reddit

10. Just hangin’ out

Wydaje się, że wydra nie ma nic przeciwko spędzaniu czasu w ramionach człowieka podczas robienia zdjęcia. W rzeczywistości wygląda na całkiem zadowolonego!

Reddit

Źródło:
Reddit

11. O czym marzy mała wydra?

Jest coś w tej małej wydrze w tym legowisku dla psa, co sprawia, że nasze serca chcą pęknąć. Ich twarz jest jedną z najsłodszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

Facebook

Źródło:
Facebook

12. Te małe łapki!!!

Na tym zdjęciu naprawdę nie ma nic, co nie byłoby urocze, prawda? Spójrz na te małe pazurki wyrastające na ich łapach! Tego już za wiele.

Reddit

Źródło:
Reddit

13. Otter the Grouch

Oscar? Czy to ty? A może to po prostu najsłodsza wydra na świecie w czapce Oscara Groucha? I jeszcze raz… te łapy!

Reddit

Źródło:
Reddit

14. Wydry na patelni!

Czy wiesz, że grupa wydr w wodzie nazywana jest tratwą? Z kolei wydry poza wodą nazywane są “romp”, “family” lub “bevy”!

Twitter

Źródło:
Twitter

15. Boop!

Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że ktoś miał gotowy aparat, gdy ten mały szczeniak wydry postanowił się przywitać! Spójrz na ten czarny mały nosek! Aż chce się go pogłaskać!

Reddit

Źródło:
Reddit

Źródło: Bored Panda