15-latek opracowuje but, który magazynuje energię każdego kroku – nowy but

Lino Marrero, pl młody człowiek w wieku zaledwie 15 lat, który wie, że może coś zmienić i w ten sposób zdobyć uznanie dla swoich osiągnięć. Został nazwany “seryjnym wynalazcą”, co przyniosło mu kilka nagród.

Jedną z nagród otrzymał podczas First Annual Global Inventions Convention prezentowanej przez Raytheon Technologies. Pierwsze miejsce zdobył dzięki zdolnościom twórczym i pomysłowości. “Mój wynalazek zbiera energię, którą marnujesz chodząc, dzięki czemu możesz zasilać urządzenia. Kinetic Kickz 2.0 to generator mocy wkładki do buta umieszczony wewnątrz podeszwy buta, który również wymyśliłem w technologii zip” wymienia młody przedsiębiorca.

Laureat Energy Award oraz nagrody za najlepszą prezentację wideo na Invention Convention US Nationals wspomina, jak jego zainteresowanie energią kinetyczną zaczęło się podczas uprawiania sportu: “Moim pierwszym sportem była piłka nożna, gdy miałem cztery lata. Potem grałem w baseball. Grałem w koszykówkę. Próbowałem już prawie wszystkiego, ale bardzo lubię tenis. To zabawa i można dobrze pracować z kolegą z drużyny”.

Pewnego dnia w jego telefonie komórkowym wyczerpała się bateria, gdy trenował piłkę nożną. To otworzyło jego umysł i pomyślał co następuje: “W moim telefonie skończyła się bateria i myślałem o całej energii, którą zostawiłem na boisku i o tym, jak bardzo byłem zmęczony. Pomyślałem, a co jeśli mógłbym przenieść tę energię do mojego telefonu i naładować go?”

Kinetic Kickz 2.0 to nazwa nadana temu wynalazkowi.“W przeciwieństwie do wszystkiego innego na rynku, Kinetic Kickz 2.0 jest lekki, kontrolujesz obciążenie w trakcie chodzenia i nikt nie zapomina swoich butów w domu”uśmiecha się Lino, który w wieku dziesięciu lat wymyślił pierścień smyczkowy, aby złagodzić dolegliwości niektórych muzyków podczas gry na instrumentach smyczkowych.

“Dowiedziałem się, że wielu muzyków tak naprawdę porzuca swój instrument ze względu na to, co czują ich palce. W ten sposób zrozumiałem, że muszę coś do tego wymyślić” lino powiedział.

“To był jego pierwszy wynalazek. Wygrał na poziomie szkolnym, wygrał regiony i wygrał stan i dotarł do krajowych, a potem powiedzieliśmy, że nigdy więcej nie będziemy się wtrącać wspomina Sharon Marrero, dumna matka tego młodego przedsiębiorcy.