100-letnia kobieta znajduje “idealne dopasowanie” w 11-letnim starszym chihuahua

100-letnia kobieta znajduje “idealne dopasowanie” w 11-letnim starszym chihuahua

Johanna Carrington nie miała szansy na posiadanie psa, gdy dorastała w ogarniętych wojną Niemczech.

Dlatego stulatka upewniła się, że wypełni resztę swoich lat mnóstwem czworonożnych przyjaciół.

W pewnym momencie ona i jej zmarły mąż mieli osiem psów rasy pekińczyk. Carrington była więc nieco zaniepokojona po tym, jak jej ostatni pies Rocky odszedł, pozostawiając ją samą w domu bez towarzysza.

Nie była pewna, czy schronisko pozwoli osobie w jej wieku adoptować kolejnego psa. Sąsiadka, która jest wolontariuszką w Muttville Senior Dog Rescue w San Francisco, pomyślała, że jej ratunek może być w stanie pomóc.

Muttville Senior Dog Rescue uznało, że Carrington jest idealnym kandydatem na jednego z ich psów, które również są zaawansowane wiekowo.

Carrington w końcu adoptowała 11-letniego psa o imieniu Gnocchi, któremu nadała imię Gucci.

Gucci został uratowany z sytuacji, w której właściciel mieszkał z 22 psami.

Tak więc, Gucci był bardziej niż szczęśliwy, aby być jedynym rozpieszczanym psem w swoim domu.

Opiekun Carrington, Eddie Martinez, i jej córka, Debbie Carrington, obiecali upewnić się, że Gucci chodzi na codzienne spacery i że wszystkie jego potrzeby są pod opieką.

“Johanna kochała psy przez całe swoje życie, a ta 100-letnia inspiracja właśnie przyjęła swojego kolejnego szczęśliwego psa do rodziny. Słodki GNOCCHI dostaje się do świętowania swoich złotych lat w jego wspaniałym nowym domu w Moss Beach z jego mamą. Z niewielką pomocą jej wspaniałej córki Debbie, a po przybyciu do Muttville za radą jej przyjaciela i sąsiada, Christine, byliśmy zachwyceni, aby pomóc dopasować te dwa wspaniałe seniorów razem. Ten uśmiech mówi wszystko!” Napisał Muttville Senior Dog Rescue na Facebooku.

Gucci podobno od razu zaklimatyzował się w nowym domu, gdy przybrani rodzice zawieźli go na spotkanie z Carrington.

“Przyszedł do domu, jakby był tu wcześniej. To było niezwykłe”, powiedział Carrington. “Zobaczył mnie siedzącą na krześle, wskoczył na mnie i usiadł na moich kolanach. Zrobił się bardzo, bardzo wygodny. Był po prostu naszym dzieckiem od razu.”

Gucci żyje teraz życiem rozpieszczonego psa z “oodles i oodles” zabawek, które uwielbia grać w aportowanie.

Gucci dostaje codzienne masaże pleców podczas oglądania telewizji ze swoją nową mamą.

Mama również nie przeszkadza, gdy Gucci zakopuje się w jej koce w łóżku, więc może zrobić sobie dodatkowe przytulne miejsce do leżenia.

“Po straciła innego psa, to było trochę smutne tutaj,” Debbie Carrington powiedział TODAY. “Było cicho i smutno, a potem Gucci wniósł do domu radość. Śmiejąc się z niego, że biega wokoło i robi zabawne rzeczy, a potem także on śpi na kolanach z nią, gdy jest w jej recliner lub śpi w jej łóżku, to po prostu czyni ją bardzo szczęśliwą.”

Carrington i Gucci mają nadzieję zrobić coś ekstra specjalnego, aby uczcić 101 urodziny Carrington w grudniu.

Mówi, że posiadanie zwierząt domowych jest tym, co pomogło jej żyć długo i zdrowo.

“Zwierzęta przynoszą tyle szczęścia w naszym domu”, powiedziała. “To niewiarygodne.”

To nie tylko opinia Carrington… to fakt naukowy.

“Badania wykazały, że posiadanie zwierząt domowych i interakcja człowiek-zwierzę może zapewnić ważne formy wsparcia społecznego i emocjonalnego dla starszych dorosłych, które mogą zachęcić do rutynowych czynności życia codziennego, zmniejszyć samotność i poprawić ogólną jakość życia”, powiedział Steven Feldman, prezes Human Animal Bond Research Institute.

Dowiedz się więcej o pracy, którą wykonuje Muttville Senior Dog Rescue poniżej.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.